Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

У регіонах потрібно покращити роботу центрів масової вакцинації - Марія Карчевич

21 жовтня 2021
2526

У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації та різким зростанням захворюваності на COVID-19 у регіонах потрібно створити максимально зручні умови для вакцинації людей. Про це під час онлайн-наради щодо вдосконалення роботи центрів вакцинації та пунктів щеплення в регіонах заявила заступниця міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.

Місцеві органи влади повинні відпрацювати оптимальну логістику для охочих щепитися, облаштувати зони очікування, скоротити час очікування та головне - унеможливити масове скупчення людей. Зокрема, щоб уникнути останнього, заступниця міністра пропонує розділяти людей, які чекають на щеплення у т.зв. «живій» черзі та тих, хто прийшов за попереднім записом. 

“Потрібно віднайти можливість переглянути діючі графіки роботи центрів вакцинації , пунктів щеплень та за потреби організувати їх роботу у вечірні години, щоб люди мали змогу вакцинуватися після завершення робочого дня», - зауважила Марія Карчевич.

Так, керівникам системи управління сферою охорони здоров'я в регіонах доручено упродовж тижня провести моніторинги роботи центрів масової вакцинації та пунктів щеплення.

Насамкінець Марія Карчевич нагадала про посилення відповідальності за підробку документів про вакцинацію. Зокрема, заступниця міністра попередила, що за підробку COVID-документів МОЗ буде ініціювати відсторонення керівників медзакладів від виконання своїх обов’язків. Якщо заклад буде повторно помічений у фальсифікації документів, ініціюватимемо анулювання ліцензії та розривання контракту між закладом і НСЗУ.