Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

У повномасштабній війні росія знищила та захопила майже 500 «швидких», натомість до медзакладів поставлено понад 1 300 нових авто

8 серпня 2023
350

За час повномасштабної війни росіяни пошкодили 103 автівки екстреної медичної допомоги та 252 автомобілі – знищили. Ще 125 автівок «екстренки» вважаються захопленими. 

«Сучасні автівки є надважливими для екстреної медичної допомоги. Вони допомагають нашим героїчним медикам рятувати життя людей – і цивільних, і військових тоді, коли лік іде буквально на хвилини. В час, коли одна країна цинічно руйнує нашу медичну інфраструктуру і вбиває людей, – весь цивілізований світ об’єднався, щоби допомогти нам протистояти цьому злу. Вдячний усім партнерам, які підставляють нам своє надійне плече підтримки у цей складний час. Разом вистоїмо. Перемога обов’язково буде за нами», – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

Попри те, що російські терористи руйнують та захоплюють автівки «екстренки», МОЗ спільно з міжнародними партнерами і надалі продовжує забезпечувати медиків необхідним транспортом.

 З початку повномасштабної війни до медзакладів посталено 1305 одиниць медичного та іншого транспорту. Зокрема, 604 автівки було доставлено у 2022 році та ще 701 – від початку 2023 року. 

Частина автівок закуплена коштом державного бюджету та коштами донорів UNITED24, ще частина надійшла у рамках спільних проєктів із міжнародними партнерами та як гуманітарна допомога. 
Нагадаємо, сім автомобілів швидкої допомоги Україна отримала минулого тижня.