Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

У МОЗ розробляють механізм відшкодування вартості медичних виробів хворим на цукровий діабет

20 листопада 2020
2918

Під головуванням першої заступниці Міністра охорони здоров’я України Ірини Садов'як було проведено нараду щодо запровадження пілотного проєкту державного регулювання цін на медичні вироби для хворих на цукровий діабет та відшкодування їх вартості. У заході взяли участь експерти МОЗ України за напрямами «Ендокринологія. Дитяча ендокринологія», представники Міністерства охорони здоров’я України, НАМН України, НСЗУ, Держлікслужби, громадських організацій.

«Проєктом передбачається прийняття нових технічних регламентів, які регулюватимуть контроль якості медичних виробів; запровадження декларування оптово-відпускних цін на медичні вироби; встановлення граничних рівнів націнок на медичні вироби та оновлення протоколів лікування хворих на цукровий діабет І та ІІ типів. Ці питання будуть враховані при розробці проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання пільгового забезпечення хворих на цукровий діабет медичними виробами», — повідомила Ірина Садов'як.

Серед іншого, учасники заходу зазначили, що сьогодні в Україні діють уніфіковані протоколи зразка 2012 та 2014 рр. первинної та вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги хворим на цукровий діабет І та ІІ типів. Протоколи передбачають чотириразові щоденні дослідження рівня глюкози у крові для хворих на діабет І та ІІ типу, які отримують інсулінотерапію, та щоденне одноразове дослідження рівня глюкози у крові для хворих на діабет ІІ типу, які не отримують інсулінотерапію. Експерт МОЗ зі спеціальності «Ендокринологія. Дитяча ендокринологія» Наталія Зелінська наголосила, що згідно з рекомендаціями ВООЗ хворі на діабет І та ІІ типу мають забезпечуватися діагностичними медичними виробами для 6-8 щоденних досліджень рівня глюкози у крові. 

Згідно з даними ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України», наразі в Україні зареєстровано більше ніж 1 млн 300 тис. хворих на цукровий діабет, невпинно зростає кількість недіагностованих хворих та предіабету. Особливе значення проблема цукрового діабету набуває в період пандемії COVID-19, оскільки хворі на діабет належать до групи ризику важкого перебігу коронавірусної хвороби.