Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

У 2021 році МОЗ розмістив держзамовлення на 4 658 лікарів

1 липня 2021
6696

Міністерство охорони здоров’я замовило навчання 4 658 майбутніх лікарів за кошти державного бюджету. Така кількість бюджетних місць для абітурієнтів 2021 року вступу буде розміщена в 14 закладах вищої освіти, які належать до сфери управління МОЗ.

«Пандемія вкотре довела, який високий попит суспільство має на медичні професії. Фах лікаря є особливо важливим. МОЗ збільшує замовлення для підготовки універсальних медичних фахівців в університетах, а вже з 2022 року в країні буде запроваджена нова модель інтернатури. Вона розроблена відповідно до вимог Стратегії людського розвитку Президента України та з урахуванням міжнародного досвіду», – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.   

Він додав, що це дасть змогу державі отримати високопрофесійних та універсальних спеціалістів, які здобудуть ґрунтовні  знання з медицини впродовж навчання в університеті та отримають спеціальність в інтернатурі відповідно до прозорого рейтингового розподілу. Щороку МОЗ визначатиме пріоритетні спеціальності для підготовки в інтернатурі, виходячи з кадрових потреб держави, та затверджуватиме перелік спроможних баз стажування лікарів (провізорів)-інтернів.

«Протидія COVID-19 вимагає великої кількості інфекціоністів, епідеміологів та анестезіологів, але держава втратила в минулому вплив на визначення потреби у тих чи інших лікарях і не могла швидко реагувати на виклики сьогодення. Керована система підготовки лікарів-інтернів дозволить це виправити», – зауважив міністр. 

Молодший персонал з медичною освітою, зокрема медсестри, здобувають освіту у закладах фахової передвищої освіти комунальної або приватної форми власності. Можливість навчання за кошти державного бюджету для здобуття цієї професії визначається регіональним замовленням, тож для МОЗ пріоритетом є активна робота з областями задля забезпечення населення достатньою кількістю кваліфікованих медичних кадрів.

 

Довідково:

Відповідно до статті 29 Закону України «Про державний бюджет України на 2021 рік», для розподілу коштів за напрямами (об’єктами, заходами) за бюджетними програмами «Фонд розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти» (код 2201140), «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти» (код 2211210), «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів» (код 2211260) Міністерство освіти і науки України утворює комісію, до складу якої включаються представники Міністерства освіти і науки України, члени Комітету Верховної Ради України з питань бюджету (не менше 33 відсотків складу комісії) та Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій (не менше 33 відсотків складу комісії). Представники  МОЗ  мають входити до складу комісій, коли вирішуються питання регіональних замовлень на навчання у фахових медичних коледжах