Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Споживання кисню одним пацієнтом з “Дельтою” зросло у 5-6 разів – Віктор Ляшко

22 жовтня 2021
551

Споживання медичного кисню одним пацієнтом, інфікованим штамом “Дельта”, зросло у 5-6 разів, у порівнянні із госпіталізованими у попередні хвилі пандемії.  Про це заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час виступу у Верховній Раді. 

“Люди, які оперують цифрами та щодня відвідують лікарні бачать, як зросло у 5-6 разів споживання кисню на одного пацієнта госпіталізованого з “Дельтою”. Середні витрати рідкого кисню в лікарнях на добу у порівнянні з аналогічним періодом квітня 2021 року збільшились вдвічі. Є міста, де споживання кисню сягає 45-50 тонн на добу. Сумарний необхідний розрахунковий піковий кисневий потік по країні: 977 148 (л/хв)”, – повідомив Віктор Ляшко. 

Міністр додав, що для забезпечення потреб у кисні до початку нової хвилі Уряд звільнив бізнес від податків та зборів на кисень. Окрім того, була надана можливість використовувати у закладах охорони здоров’я технічний кисень. 

Команда Міністерства постійно працювала та працює з підприємствами-виробниками кисню медичного в частині нарощування їх потужностей. 

“Наразі два заводи, які займаються виробництвом кисню медичного зупинились на планові регламентні роботи на 10-15 днів. Ще в одного виробника на Західній Україні виникли технічні несправності. І відразу поширилися чутки, що нібито кисню не вистачає. Система не готова. Спростую. Усі пацієнти, які потребують кисневої терапії отримають її”, – наголосив Віктор Ляшко. 

Він додав, що до планових регламентних робіт готувались та спільно із виробниками знайшли їм заміну на цей період. 

Зокрема, завдяки злагодженій роботі Міністерства охорони здоров'я та Міністерства інфраструктури створено можливості для постачання кисню з Польщі в розмірі орієнтовно до 240 тонн кисню на тиждень.

Всього на потреби удосконалення систем киснепостачання в цьому році було виділено вже 1 млрд 148 мільйонів. Із них цієї осені в регіони направили майже 400 мільйонів гривень.