Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Що важливо знати про сезонну алергію та як з нею впоратися

14 квітня 2024
206

Не для всіх час цвітіння рослин — це найкраща пора року. Особливо неприємна вона для людей, які страждають на сезонні алергії. Навесні та влітку алергія часто з’являється на пилок рослин. Це ще має назву — поліноз.

Наші партнери, команда платформи доказової інформації про здоров’я «Бережи себе» розбиралися, як розпізнати алергію та як дати собі раду із нею.

 

Основні симптоми алергії 

Характерними проявами алергічної реакції можуть бути: 

 • почервоніння очей, сльозотеча;
 • нежить, свербіння та закладеність носа;
 • притуплення нюху, чхання;
 • утруднене або прискорене дихання;
 • виснаження або сухий кашель.

Терміни цвітіння рослин можуть різнитись. Це залежить від клімату та особливостей погоди. Наприклад, в травні активно квітнуть злакові. Існує інтерактивна карта, яка може допомогти відстежувати цвітіння та зорієнтуватись, на що саме у вас може бути наразі алергія.

 

Як полегшити симптоми алергії та покращити якість життя

Найкращий спосіб позбутися алергії – це уникати алергену, але у випадку пилку рослин – це може бути важко. Натомість існують різні способи зменшити інтенсивність проявів алергії, наприклад:

 • Носіть маску на вулиці. Вона зменшить кількість частинок пилку, який ви вдихаєте.
 • Залишайтесь вдома, якщо на вулиці сильний вітер. Зачиняйте у вітряну погоду вікна. Уникайте прогулянок з 10 до 15 години.
 • Після прогулянок ретельно мийте руки, прийміть душ, виперіть одяг.
 • Частіше проводьте вологе прибирання в приміщеннях.

 

Які ліки можуть допомогти?

 1. Сольові розчини для промивання носа можуть полегшити алергічний нежить, вимиваючи частинки пилку зі слизової.
 2. Також стануть у пригоді антигістамінні препарати. Вони продаються без рецепта, але все ж таки краще проконсультуватись з лікарем. Деякі з них викликають сонливість. Тому враховуйте це, якщо багато часу проводите за кермом.
 3. Гормональні препарати, найперше кортикостероїди, можуть бути помічними, якщо ви страждаєте на алергічний риніт і у вас весь час забитий ніс.

Зверніть увагу: перш ніж призначати собі ліки проти проявів алергії, варто звернутись до лікаря. Він визначить, які лікувальні засоби вам допоможуть та за потреби розгляне додаткові опції лікування.

 

Авторка: Наталія Бушковська

Платформа доказової інформації про здоровʼя “Бережи себе" реалізується командою громадської організації INSCIENCE.