Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Ще одна вакцина проти грипу пройшла контроль якості – в аптеки надійде понад 150 000 доз

5 жовтня 2023
304

Державний контроль якості пройшла ще одна вакцина проти грипу. Це чотиривалентна інактивована вакцина французького виробництва. 151 100 доз вакцини (серія X3E722V) отримали позитивний висновок про відповідність вимогам державних і міжнародних стандартів. Найближчими днями вакцини надійдуть у продаж  до аптечних мереж. 

Усі вакцини, які надходять в Україну, підлягають обов’язковому лабораторному контролю якості, який здійснює Держлікслужба. Після перевірки та у разі позитивного висновку (про відповідність медичного імунобіологічного препарату вимогам державних і міжнародних стандартів) вакцини використовують у медичних закладах або вони надходять у продаж до аптек. 

Щороку в Україні реєструють близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких припадає на грип та ГРВІ. Зростання захворюваності традиційно очікується з 40-го тижня, тобто з початку жовтня. 

За тяжкого перебігу грип може спричиняти небезпечні ускладнення: захворювання серця, нирок тощо. Найдієвіша профілактика грипу — це щорічна вакцинація, яка є рекомендованою (однак не входить до переліку безоплатних вакцин).

Важливо пам’ятати, що вакцинація проти грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. Крім того, згідно з рекомендаціями НТЕГІ щодо поєднання вакцин — щеплення проти цих недуг можна робити в один день або з мінімальним інтервалом. 

Нагадаємо, раніше вакцина проти грипу  корейського виробництва була схвалена Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками у кількості 114 600 доз.