Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Ще 11 машин швидкої допомоги доставила ВООЗ в Україну

2 вересня 2022
4263

Під час робочого візиту на Львівщину міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко взяв участь у передачі 11 автомобілів екстреної медичної допомоги від Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Міністр наголосив, що допомога від міжнародних партнерів є потужною підтримкою для всієї медичної системи нашої країни в умовах війни.  

«Працівники екстреної медицини першими приїжджають на місце події та роблять все можливе, щоб врятувати життя людям. І завдяки сучасним автомобілям швидкої допомоги медики можуть не лише вчасно довозити людей із критичними станами і пораненнями з місця подій до лікувального закладу, а й стабілізувати стан на місці події та під час транспортування. На жаль, ворог прицільно нищить і “швидкі”: 87 авто вже ніколи не виїдуть на маршрут, понад 360 викрадено окупантами або виведено з ладу, — зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. — Також центри екстреної медицини долучені до процесу медичної евакуації пацієнтів на лікування за кордон. І це дуже важлива складова правильного функціонування всіх ланок медичної системи. Ми вдячні ВООЗ за постійну підтримку наших медиків, адже кожен із нас щодня робить все можливе, для того, щоб врятувати якомога більше життів українців, що постраждали від повномасштабного вторгнення росії в Україну».

ВООЗ доставила в Україну «швидкі» в межах своїх постійних гуманітарних зусиль з порятунку життів і відбудови системи охорони здоров’я в країні. Від 24 лютого 2022 року ВООЗ та її партнери передали Міністерству охорони здоров’я України понад 30 автомобілів швидкої допомоги. Більше — планують надати до кінця року.

«Ці машини швидкої допомоги рятуватимуть життя та допоможуть зробити наступні кроки в посиленні та підтримці своєчасного доступу до невідкладної допомоги під час війни. — Сказав д-р Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні. — Завдяки цим машинам пацієнти, які потребують медичного транспортування, будуть забезпеченні першою допомогою. Станом на сьогодні ВООЗ підтвердила понад 500 атак на медичні заклади в Україні, і багато з цих нападів призвели до скорочення кількості медичного транспорту в системі охорони здоров’я України. Наша постійна підтримка Міністерства охорони здоров’я України для розширення можливостей працівників охорони здоров’я та відновлення системи охорони здоров’я в умовах війни продовжуватиметься і далі».

Автомобілі швидкої медичної допомоги передадуть Львівському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а потім розподілять по всій Україні. 

Донації стали можливими завдяки підтримці Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації ООН (UN CERF) і є виділеними через ВООЗ.

Від початку повномасштабної війни ВООЗ доставила в Україну понад 1300 метричних тонн медичних засобів, що рятують життя. Поставки включають генератори електричної енергії, машини швидкої допомоги та поставки кисню для медичних установ, приладдя для травматологічних та невідкладних операцій та ліки для лікування неінфекційних захворювань.