Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Розширення Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни збільшить пропускну спроможність закладу до 300 ліжок — Віктор Ляшко

9 квітня 2024
336

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко разом з першою леді Оленою Зеленською, міністром соціальної політики України Оксаною Жолнович, заступником Керівника Офісу Президента України Юлією Соколовською та очільником Рівненської обласної військової адміністрації Олександром Ковалем відвідали Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни.

«Розвиток системи реабілітації в сфері охорони здоровʼя — один з ключових пріоритетів Міністерства охорони здоровʼя. Під час триваючої повномасштабної війни питання якісної доказової реабілітації стоїть особливо гостро. Тому ми активно працюємо над розбудовою системи, аби забезпечити людям якісну, доступну та безоплатну реабілітаційну допомогу. Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни — ключовий медичний заклад в Україні, який надає спеціалізовану реабілітаційну допомогу в післягострому періоді воїнам після травм спинного мозку. Тут розгорнуто 240 ліжок, на 100 з яких, зокрема, вже надається високоспеціалізована реабілітаційна допомога при травмах спинного мозку. У 2023 році в госпіталі пролікувалось понад 5,5 тисяч пацієнтів, — зазначив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. — Однак, потреба значно більша. Тому плануємо модернізацію та розширення. Для цього держава та міжнародні партнери інвестують більше ніж 1,3 млрд гривень. Уряд вже виділив 600 млн гривень. Будівництво нового корпусу дасть можливість збільшити пропускну спроможність закладу до 300 ліжок, а отже надавати висококваліфіковану допомогу ще більшій кількості пацієнтів, яка цього потребує».

Пацієнтам надається комплексна реабілітаційна допомога відповідно до сучасних міжнародних стандартів із включенням психологічної допомоги, проведення уродинамічного обстеження та навчання навичок користування кріслами колісними. У медзакладі реалізований проєкт «Перший контакт» для надання підтримки пацієнтам з травмами спинного мозку. 

Протягом цих та попередніх років в закладі напрацьований значний практичний досвід в роботі з бойовою травмою, посттравматичними стресовими розладами, наслідками поранень та мінно-вибухових травм фахівцями з реабілітації, зокрема лікарями фізичної та реабілітаційної медицини, фізичними терапевтами, ерготерапевтами, сестрами медичними з реабілітації. Під час зустрічі міністр та перша леді оглянули терапевтичний корпус, відділення фізичної та реабілітаційної медицини, будиночки котеджного типу, де проживають пацієнти. Нещодавно на базі госпіталю відкрили майстерню крісел колісних та перший в країні кабінет уродинамічних досліджень. 

Проєкт будівництва передбачає, що на першому поверсі нового корпусу розташуються приймально-діагностичне та лабораторне відділення. На другому — відділення інтенсивної терапії, стаціонарне відділення, приміщення для працівників та перехід до наявного корпусу госпіталю. На третьому поверсі запроєктовані відділення інтенсивної терапії, приміщення для персоналу та операційний блок на три операційні зали. На четвертому — передбачені приміщення адміністрації та 5 реабілітаційних залів. Також планується будівництво вертолітного майданчика для оперативної доставки поранених захисників.

Міністр Віктор Ляшко наголосив на важливості розвитку госпіталю, адже тут є все необхідне обладнання, фахові спеціалісти, працюють міжнародні команди, які передають свій найкращий досвід. Протягом 2022-2023 років мультидисциплінарна команда з 11 провідних міжнародних експертів з реабілітації з Великої Британії, Канади, Норвегії, Італії, Швеції та Австралії за підтримки Всесвітньої організації охорони здоровʼя та уряду Великої Британії та у співпраці з Міжнародним товариством спинного мозку (ISCoS) здійснювала навчання на робочому місці локальної команди фахівців з реабілітації. Це все дозволяє надавати висококваліфіковану якісну допомогу пацієнтам.