Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Реформа системи протитуберкульозної медичної допомоги: міжвідомче  співробітництво

29 січня 2020
1208

27 січня у Житомирській області відбулась міжвідомча нарада за участі представників Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування та МОЗ України. На зустрічі були обговорення питання реформи системи протитуберкульозної  медичної допомоги та лікування онкохворих .

У 2019 році Уряд ухвалено низку  важливих документів щодо якісного реформування системи протитуберкульозної  медичної допомоги.

Так, було затверджено Державну стратегію розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню, на 2020-2023 роки. Вона дозволить запустити комплексну структурну реформу протитуберкульозних закладів. Заклади зможуть брати участь у програмі медичних гарантій.

«Серед основних причин напруженої ситуації з туберкульозом в Україні слід відзначити несвоєчасне виявлення захворювання та діагностики стійкості мікобактерії до протитуберкульозних препаратів. Наша головна мета -  розробка систем моніторингу хвороби та надання вчасної якісної допомоги тим верствам населення, які в силу обставин не підписали декларацію з лікарем», - зазначив Андрій Семиволос.

Реформа передбачає об’єднання протитуберкульозних закладів області в єдиний в потужний регіонального фтизіопульмонологічний медичний центру (ФПМЦ).

Такі центри надаватимуть протитуберкульозну медичну допомогу населенню за різними напрямками та будуть здійснювати координацію діяльності заходів протитуберкульозної медичної допомоги населенню в області. 

Для регіонального ФПМЦ буде визначений стандартний пакет послуг: діагностика, стаціонарне лікування, координація протитуберкульозних заходів, консультативна допомога. Послуги будуть закуповуватися Національною службою здоров’я України в рамках програми медичних гарантій. 

Також представники профільного комітету відвідали Житомирський обласний онкодиспансер. Заклад зараз активно відновлюється і найближчим часом досягне європейського рівня комфорту.

Міністерство охорони здоров’я України працює у напрямку впровадження надсучасного міжнародного досвіду та послуг задля протидії онкологічним захворюванням. Так, у рамках міжвідомчої мультидисциплінарної робочої групи спільно з ВООЗ розробляємо Стратегію боротьби з онкологічними захворюваннями. Вона охоплюватиме питання попередження, діагностики та лікування захворювання, а також питання паліативної допомоги.