Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Працівники МОЗ, які братимуть участь у переговорах про вступ України в ЄС, проходять навчання з питань євроінтеграції у Польщі

10 серпня 2023
498

Працівники МОЗ, які братимуть участь у переговорах про вступ України в ЄС, проходять навчання з питань євроінтеграції у Польщі

Навчальна програма, створена Коледжем Європи в Натоліні, орієнтована на формування практичних навичок, що дозволять державним службовцям використовувати їх в процесі реформування та втілювати норми ЄС в українському законодавстві в умовах євроінтеграційних процесів.

За два місяці навчання у Лодзі та Варшаві фахівці МОЗ не лише отримають необхідні знання та навички для розробки національних євроінтеграційних рішень, але й детально пропрацюють свої практичні проєкти спільно з профільними польськими урядовцями та представниками інституцій ЄС.  

«Попри війну Україна продовжує активну підготовку до вступу в ЄС та прискорює впровадження євроінтеграційних реформ. Важливою складовою цього процесу є посилення інституційної спроможності держорганів, зокрема розвиток та покращення кваліфікаційних навичок державних службовців. Без професійної підготовки з питань євроінтеграції українських держслужбовців подальші політичні кроки, пов’язані з членством України в ЄС, є неможливими. Наше завдання — підготувати нове покоління фахівців, які забезпечать не лише ефективність внутрішньої державної євроінтеграційної роботи, а й зможуть гідно представляти Україну на переговорах, у європейських інституціях», — зазначила заступниця міністра з питань євроінтеграції Марина Слободніченко. 

Навчання передбачає семінари для ознайомлення з особливостями європейської інтеграції, розбір практичних кейсів з наближенням національного законодавства до єдиних вимог ЄС, розвиток навичок ведення переговорів, а також створення аналітичних документів на визначену тему за підтримки експертів-наставників і партнерів проєкту. В рамках програми держслужбовці також мають можливість здійснити окремі тематичні візити до польських держорганів, що працюють за напрямом їх євроінтеграційної діяльності. 

Викладачами програми є провідні експерти з питань євроінтеграції, ексміністри та посли країн ЄС, зокрема Польщі та Литви. 

Окрім безпосередньо навчання, група здійснила поїздку до Брюсселя, де учасники проєкту відвідали Європейський Парламент, мали групові зустрічі в Генеральному директораті з питань сусідства та переговорів з розширення (DG NEAR), Директораті E-Ukraine Service (SGUA), індивідуальні зустрічі з департаментами Європейської комісії відповідно до сфери діяльності кожного учасника, а також групову зустріч з Представництвом України при Європейському Союзі. У майбутньому завдяки цим контактам з фахівцями інституцій ЄС, держслужбовці матимуть можливість отримувати фахові консультації в рамках робочих процесів з реформування та наближення українського законодавства до права ЄС.   

Нині від МОЗ у Польщі євроінтеграційне навчання проходять Леся Українець, в.о. начальника управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції, та Михайло Слижук, головний спеціаліст відділу безпеки середовища життєдіяльності людини департаменту громадського здоров’я. Їх спеціалізовані дослідницькі проєкти направлені на:

  • реформування фармацевтичної галузі, зокрема імплементацію директиви 2001/83/ЄС, що впроваджує кодекс Співтовариства щодо лікарських засобів, призначених для застосування людиною;
  • євроінтеграцію громадського здоров’я, зокрема впровадження європейських вимог до якості питної води. 

Довідка: навчальні курси реалізуються в межах проєкту Natolin4Capacity Building, що фінансується ЄС і реалізується Коледжем Європи в Натоліні спільно з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції та Національним агентством з питань державної служби. Окрім навчання українських держслужбовців у Польщі, проєкт пропонує платформу електронного навчання з 16 курсами з європейської інтеграції та імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

В рамках 9 хвиль двомісячних програм до весни 2024 року буде підготовлено 50 державних службовців до майбутньої посиленої взаємодії з європейськими інституціями на шляху України до вступу в ЄС.