Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Понад півтисячі медичних закладів в Україні можуть надавати безоплатну стоматологічну допомогу

25 квітня 2023
347

У 599 медичних закладах в Україні, які мають договір із НСЗУ, можна отримати безоплатну невідкладну стоматологічну допомогу. 

Невідкладна (ургентна) стоматологічна допомога – це усунення гострого болю та лікування станів, які загрожують життю (наприклад, пульпіт, перелом зуба тощо).

Планова стоматологічна допомога для дорослих може бути платна, оскільки не покривається програмою медичних гарантій. Оплата за послугу здійснюється офіційно за тарифом, який встановлює власник медзакладу.

Планова допомога надається у разі проблем, які не загрожують життю безпосередньо, але потребують медичного втручання. Наприклад, лікування карієсу.

Для дітей у лікарнях, законтрактованих НСЗУ, безоплатною може бути як невідкладна, так і планова стоматологія.

До переліку безоплатних стоматологічних послуг входять:

  • Первинний огляд та оцінка стану стоматологічного здоров’я дорослих та дітей.
  • Ургентна та планова допомога дітям до 18 років з необхідними супутніми інструментальними дослідженнями (такими як внутрішньоротова рентгенографія, позаротова рентгенографія, що проводяться у закладі) та своєчасним знеболенням на всіх етапах діагностики та лікування.
  • Ургентна допомога дорослим зі своєчасним знеболенням.
  • Хірургічні втручання під час надання ургентної стоматологічної допомоги дорослим та дітям.
  • Обовʼязкові медичні профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років.

Щоб дізнатись адреси та контакти найближчих закладів, що уклали договір з Національною службою здоровʼя України на надання стоматологічної допомоги, можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Або скористатися дашбордом про укладені договори (у графі група послуг оберіть «34 Стоматологічна допомога») https://bit.ly/3HaQZzw