Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Понад 4600 внутрішньо переміщених медиків працевлаштувалися у регіонах тимчасового проживання

20 липня 2023
231

На сьогодні внаслідок повномасштабної війни багато медиків втратили свої робочі місця та вимушені шукати інші можливості працевлаштуватися у безпечніших регіонах. Механізм забезпечення їх робочими місцями врегульовано наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.03.2022 р. № 414

У разі працевлаштування облік робочого часу медпрацівника, який тимчасово змінив місце проживання, здійснюється у медзакладі, до якого його направлено. Далі ці дані спрямовують до медзакладу за основним місцем роботи, після чого працівник охорони здоров’я отримує заробітну плату. 

На сьогодні вже 4 607 внутрішньо переміщених медиків скористалися можливістю працевлаштуватися у медзакладі іншого регіону. 

Серед них: 2 059 лікарів, 1 665 фахівців (медичних сестер/братів, акушерів, фельдшерів, асистентів фармацевтів) та 883 технічні працівники.

Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Львівській – 285, Дніпропетровській – 210, Полтавській – 144 та Запорізькій областях – 139 осіб. 

Найбільше працевлаштованих медичних сестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Дніпропетровській – 341, Запорізькій – 206, Полтавській  – 170 та Харківській областях – 143 особи. 

За допомогою інформаційно-аналітичної системи MedData проводиться збір та узагальнення інформації щодо кадрових потреб у медзакладах кожного регіону. 

Визначені особи ЗОЗ подають до системи оновлену інформацію щодо кількості внутрішньо переміщених працівників сфери охорони здоров’я із розподілом їх за професійними групами (професіонали, фахівці, технічні працівники) та формою трудових відносин із закладом охорони здоров’я, а саме:

– зараховані на основне місце роботи;

– зараховані за сумісництвом;

– виконують професійні обов’язки поза основним місцем роботи, але табелюються за основним місцем роботи.

Зазначимо, що порядок працевлаштування в іншому закладі охорони здоров’я для внутрішньо переміщених медичних працівників такий же самий, як і в разі звичайного працевлаштування. Медик подає стандартний пакет документів, зокрема:

  • паспорт або ID-картка — документ, що засвідчує особу;
  • ідентифікаційний номер;
  • документ, що підтверджує освіту та професійну кваліфікацію (диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію);
  • документ, що підтверджує професійний стаж (трудова книжка);
  • заява з проханням про прийняття на роботу.

Нагадаємо, що знайти потрібну вакансію можна на порталі вакансій для медичних працівників.