Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Перші 18 реанімобілів, придбаних у межах ініціативи Олени Зеленської, їдуть у регіони

2 вересня 2022
5054

Перші 18 карет швидкої допомоги типу С, закуплені в межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської, поїдуть у Сумську, Харківську, Миколаївську, Чернігівську та Рівненську області. Автівки обладнані всім необхідним, щоб швидко й безпечно доправити тяжкопоранених до лікарні: кисневими балонами, кардіомоніторами та дефібриляторами, електрокардіографами та апаратами штучної вентиляції легень. 

Так, напередодні другого Саміту перших леді та джентльменів, який відбувся 23 липня, ініціаторка події Олена Зеленська оголосила про збір коштів на «швидкі» для України – через фандрейзингову платформу UNITED24. 

«Найчастіше доводиться рятувати людей із численними вибуховими пораненнями від голови до кінцівок. От молодий чоловік 22-х років випадково потрапив під обстріл, ми його ледь врятували – зупиняли кровотечу, підтримували пульс у магістральних артеріях, відновлювали прохідність дихальних шляхів…У нього була травмована грудна клітка, масивна кровотеча кінцівок. У таких моментах оснащені «швидкі» мають вирішальне значення», – говорить лікарка Харківського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ольга Секлій. 

«Люди хворіють, навіть помирають, перебуваючи постійно «на емоціях» в очікуванні обстрілів. Як результат, часті інсульти, інфаркти, важкі захворювання. Тоді вони  потребують надання серйозної медичної допомоги. Допомоги потребують й ті, хто отримав мінно-вибухові травми – накладання джгутів, кисневу терапію», – розповідає заступник директора з медичної роботи Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Максим Новіков. Також Максим Володимирович згадує, як виїжджали на виклик, коли росіяни обстрілювали завод «Сумихімпром», а саме цистерни з аміаком. 

«Очевидно, згадані області, куди поїдуть реанімобілі, вибрані невипадково – переважно вони під постійними артилерійськими та ракетними обстрілами. Наприклад, Сумщина має кордон з російською федерацією і ледь не щодня росіяни обстрілюють прикордонні райони. Для надання медичної допомоги – на місці подій чи під час транспортування – потрібні добре оснащені автівки, які мають велику прохідність. Власне, «швидкі» типу С є такими», – підсумовує заступниця міністра охорони здоров’я з  питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Збір коштів на автомобілі швидкої допомоги триває. Станом на 2 вересня зібрана сума складає $6,46 млн. Долучитися до збору можна за посиланням https://u24.gov.ua/uk.