Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Перше територіальне медичне об’єднання Львова: понад 50 трансплантацій за рік

24 січня 2022
380

КНП «Перше територіальне медичне об’єднання м.Львова» – заклад, що входить до трійки лідерів у країні за кількістю проведених у 2021 р. трансплантацій.

Так, у 2021 р. команда фахівців закладу, за допомогою лікарів з інших лікарень, провела 53 трансплантації (нирок, серця, печінки, легень та рогівки). Частина з них – унікальні для нашої країни.

У вересні в закладі, вперше в історії України, спільно з польськими колегами, провели трансплантацію серця дитині. Пересадку здійснили 13-річному хлопцеві з села Зарудці, що на Волині. Останній місяць до операції через критичний стан дитина перебувала в реанімації.

Того ж дня була проведена перша в Україні успішна трансплантація легень 56-річному львів’янину, який мав хронічну хворобу легень і декілька років не виходив з квартири, оскільки був киснезалежним. 

Нині обидва пацієнти почуваються добре, мають можливість жити повноцінним життям і навіть займаються спортом.

Наразі медзаклад продовжує активно розвивати напрямок трансплантації. Так, у серпні 2021 р. тут був відкритий сучасний Центр трансплантології з операційними та реанімаціями, сформовані професійні команди спеціалістів.

Крім того, ТМО сприяє розвитку культури донорства в країні, співпрацюючи з ГО «Всеукраїнська платформа донорства іDonor», беручи участь в організації «Зустрічей людей з пересадженими органами”, популяризуючи позитивні історії трансплантації.

У планах закладу – розвиток трансплантації кісткового мозку. Для цього у ТМО створюється спеціалізоване відділення Трансплантації кісткового мозку, фахівці якого зможуть надавати допомогу українцям з раком крові, апластичними анеміями та імунодефіцитами.

Довідка: КНП «Перше територіальне медичне об’єднання м.Львова» – найбільший заклад охорони здоров’я України, що має 2,2 тис. ліжкомісць, найбільшу в країні реанімацію (214 ліжок) і найбільший колектив медичних працівників (3,6 тис.). Заклад забезпечує надання пацієнтам первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги.

У структуру входять: Лікарня Святого Пантелеймона (колишня Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги Львова), Лікарня Святого Миколая (Дитяча міська лікарня), Лікарня Святого Луки (8-ма міська лікарня), Амбулаторно-поліклінічний центр, Центр медичної реабілітації.