Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Оновлено правила припинення самоізоляції осіб, які прибули з тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя

12 січня 2021
1813

Кабінетом Міністрів України 5 січня 2021 року оновлено правила припинення самоізоляції осіб, які прибули з тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя. Про це під час брифінгу повідомив заступник Міністра охорони здоров’я - Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

"Постановою про карантин передбачено, що з метою протидії поширенню COVID-19 та моніторингу самоізоляції для осіб, які прибувають з тимчасово окупованих територій, використовується електронний сервіс “Вдома”. Кожного дня результати експрес-тестувань на КПВВ будуть передаватися до електронного сервісу “Вдома”, що дозволить, відповідно до встановленого алгоритму, вийти із самоізоляції", — зазначив Віктор Ляшко.

 

Також заступник Міністра наголосив на тому, що не підлягають самоізоляції: 

      - особи (якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою) молодші 12 років та ті, які мають намір вступити до закладів освіти;

      - працівники представництв офіційних міжнародних місій та організацій, акредитованих в Україні.

 

Відповідно до Постанови самоізоляція припиняється, серед іншого, за наступних умов: 

- після 14 днів (термін самоізоляції) у разі відсутності симптомів; 

- після отримання негативного результату ПЛР-тесту; 

- після отримання негативного результату експрес-тесту на визначення антигена, який проведено після перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з них.

"Сьогодні, 12 січня, на нараді з Державною прикордонною службою України додатково узгодили  моменти організації тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 на контрольних пунктах в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них. Окремо зазначу, що послуги з тестування експрес-тестами на визначення антигена будуть безкоштовними для громадян України. Для забезпечення цього Наказом Міністерства охорони здоров’я №19 вже розподілена партія експрес-тестів у кількості 1,8 млн", — підкреслив Віктор Ляшко. 

Зазначимо, що забезпечення функціонування пунктів тестування на контрольних пунктах в’їзду на тимчасово окуповані території покладено на Донецьку, Луганську, Херсонську обласні державні адміністрації.