Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Олексій Яременко: лікарні, на чолі яких стоять ефективні менеджери, спроможні забезпечити гідні зарплати медикам

28 січня 2022
3488

85% лікарень на Київщині мають у своїх бюджетах необхідні кошти, аби забезпечити виплату нової заробітної плати медичним працівникам. Васильківська центральна районна лікарня теж належить до цього переліку. Про це в рамках робочого візиту на Васильківщину повідомив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.

Зокрема, у 2021 році заклад отримав від Національної служби здоров’я майже 120 мільйонів гривень, з яких 28,5 мільйона – кошти за стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19. 

Минулого року середня місячна зарплата лікаря у Васильківській районній лікарні була понад 14 500 гривень,  медичної сестри – близько 13 500 гривень. 

«Питання виплат нової базової зарплати медичним працівникам сьогодні надзвичайно гостро постає в кожному регіоні України. Тому ми все частіше спілкуємося віч-на-віч з медичними колективами в регіонах, аби зрозуміти їх потреби та запевнити, що гарантована Урядом зарплата в 20 000 та 13 500 гривень буде нарахована кожному лікарю та медсестрі закладу охорони здоров'я. Насправді вже можемо прийти до висновку, що найчастіше проблема нестачі грошей на зарплати криється не в недостатньому фінансуванні, а в неякісному менеджменті. Лікарні, на чолі яких стоять ефективні менеджери, вже спроможні забезпечити гідні зарплати медикам», – заявив Олексія Яременко.

Заступник міністра нагадав, що ті медзаклади, які неспроможні власним коштом забезпечити зарплату на рівні не менше 20 000 гривень для лікарів та 13 500 для медичних сестер, отримають дофінансування за спеціальним пакетом НСЗУ. Однак на кожну таку лікарню чекатиме перевірка Держаудитслужби, яка з'ясовуватиме, куди і як заклад витрачав кошти.