Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Одеський національний медуніверситет. Неправомірні дії колишнього керівництва та саботаж початку навчального року

3 вересня 2018
11239

МОЗ України закликає усіх співробітників і студентів Одеського національного медичного університету утриматись від підтримки протиправних дій колишнього керівництва університету.

Прибічники звільненого з посади ректора Валерія Запорожана зірвали офіційну посвяту студентів, що мала відбутися у приміщенні Одеського театру опери та балету 1 вересня 2018 року о 9:00 год.

Незаконні дії Валерія Запорожана та Юрія Сухіна перешкоджають початку навчального року в ОНМедУ та фактично блокують функціонування закладу, що ставить під загрозу весь навчальний процес.

Проведені незаконно, під керівництвом колишнього ректора закладу Валерія Запорожана,  збори трудового колективу вранці 31 серпня у приміщенні головного корпусу Одеського національного медичного університету відбувалися із грубими порушеннями. Згідно з Положенням про конференцію трудового колективу, затвердженого наказом ректора ОНМЕдУ ще у 2017 році, Конференція вважається правомочною, якщо в її роботі бере участь не менше двох третин делегатів, тобто щонайменше 124 особи, передбачено спеціальний порядок делегування представників, голосування та фіксації прийнятих рішень. У результаті голосування простим підняттям рук, без належної фіксації та мандатів, учасники незаконних зборів “висловили недовіру” призначеному МОЗ України в.о. ректора Костянтину Аймедову та проголосували за призначення на цю посаду голови профкому Юрія Сухіна, що також є грубим порушенням Статуту і законодавства України.

У той же день порушники скликали збори Вченої ради ОНМедУ, де під керівництвом Юрія Сухіна було обрано Валерія Запорожана головою Вченої ради.

Ще раз наголошуємо, що будь-які рішення чи дії самопроголошеного “керівника” ОНМедУ Юрія Сухіна не мають жодного правового підґрунтя та є юридично нікчемними.

МОЗ України достроково розірвало контракт з ректором Одеського національного медуніверситету Валерієм Запорожаном з 17 липня 2018 року через грубі порушення ним умов контракту та фактичне недопущення до перевірки комісії МОЗ України. Нагадаємо, до МОЗ України неодноразово надходили численні скарги від народних депутатів та громадських організацій щодо неправомірних дій ректора Одеського національного медичного університету та в цілому критичної ситуації, що склалася в університеті.

Окрім того, 30 серпня 2018 року до ОНМедУ надійшов лист із рішенням окружного адміністративного суду м. Києва від 29 серпня 2018 року у справі за позовом Юрія Сухіна та проректора Костянтина Талалаєва. Цим рішенням зупинено дію наказу МОЗ України про призначення в.о. ректора Костянтина Аймедова та заборонено МОЗ України призначати в.о. ректора будь-яку особу, крім випадків, передбачених Законом України “Про вищу освіту”. До МОЗ України це судове рішення надійшло лише сьогодні, 3 вересня 2018 року. Таке рішення суду фактично позбавляє МОЗ України можливості здійснювати свої повноваження відповідно до законодавства України, зокрема, Закону “Про управління об’єктами державної власності”, та ставить під загрозу нормальне функціонування Університету на початку навчального року з усіма відповідними наслідками (проблеми з навчальним процесом, господарською діяльністю, виплатам працівникам та студентам).

Натомість, в ЄДРСР наявна ухвала про відкриття провадження у цій справі, яка до МОЗ надійшла без будь-яких інших матеріалів по справі. Цією ухвалою суд вирішив здійснювати розгляд справи одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. На думку МОЗ України, судові рішення у цій справі прийняті з порушенням вимог законодавства та будуть оскаржені у встановленому порядку.

Автор фото: Ярослава Вітко ​

Читайте також