Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

«Наздоганяюча вакцинація»: щеплення проти кору надолужили 148 тисяч дітей, які пропустили планову вакцинацію

26 жовтня 2023
498

Щеплення проти кору проводять у всіх областях країни. Вакцина проти кору, краснухи та паротиту (КПК) захищає одразу від цих трьох типів інфекційних захворювань. Тому імунопрофілактика саме двома дозами дозволяє сформувати повноцінний імунітет проти кору, краснухи та паротиту.

У ході загальнонаціональної кампанії з «наздоганяючої вакцинації» проти кору дітей, які внаслідок зміни місця проживання, тимчасового виїзду за кордон чи інших обставин пропустили планові щеплення, наразі проведено 148 206 щеплень. Першу дозу надолужили 66 544 дитини у віці від 2 до 17 років, другу дозу — 81 662 дитини віком від 7 до 17 років. 

Вакцинальна кампанія з «наздоганяючої вакцинації» проти кору спрямована на запобігання спалаху кору в Україні. Востаннє спалах кору був зафіксований в Україні у 2017-2019 роках. Тоді померла 41 людина (з яких 25 – діти). Спалахи кору — циклічні і повторюються приблизно раз на п’ять років, тож зараз ризик спалаху оцінюється як високий. Причина — низький рівень охоплення щепленнями, адже для формування колективного імунітету необхідно, щоб 95% населення мали імунітет до цієї хвороби. 

Специфічного лікування від кору немає, єдиним можливим способом захиститися є вакцинація. Щоб записатись на вакцинацію до мобільної бригади або запросити її до громади чи організованого колективу, потрібно звернутися до Центру контролю та профілактики хвороб в області проживання чи за місцем тимчасового перебування. Інформацію про пункти щеплень, їх адреси та графік роботи або телефони регіональних координаторів можна отримати, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Нагадаємо, щеплення проти кору, краснухи та паротиту (КПК) передбачені Календарем профілактичних щеплень та є безоплатними. Для повного захисту дітям потрібно отримати дві дози вакцини КПК: в 1 рік та 6 років. Якщо дитина пропустила перше чи друге щеплення, їх потрібно надолужити. Якщо у дитини старше 7 років не має жодної вакцинації проти кору, проводять два щеплення з мінімальним інтервалом в один місяць.