Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

На Тернопільщині змонтували новітній комп’ютерний томограф, який покращить якість діагностичних послуг

28 листопада 2023
119

Попри повномасштабну війну в Україні МОЗ у партнерстві зі Світовим банком продовжують працювати у напрямі надання своєчасної, якісної й професійної медичної допомоги та забезпечувати лікарні критично необхідним обладнанням. 

Так, нещодавно у Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні інстальовано апарат КТ «Revolution Maxima 55», виробництва GE. 

Наявність КТ-обладнання є обовʼязковою вимогою НСЗУ для контрактування закладу за Програмою медичних гарантій. Це  передбачає, що медзаклад зможе значно збільшити кількість пацієнтів, які потребують сучасного методу обстеження на безоплатній основі.

Зазначимо, що комп’ютерна діагностика дає можливість своєчасно та достовірно діагностувати різноманітні патологічні відхилення й хвороби, а також надавати якісну та ефективну медичну допомогу. 

Серед основних переваг такої діагностики: висока роздільна здатність, швидкість сканування й точність у виявленні різних захворювань та ушкоджень. Крім того, вона дозволяє лікарям здійснювати мінімально інвазивні процедури, сприяючи швидкому відновленню пацієнтів. 

Також зазначимо, що на базі Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні створено єдиний в області інсультний центр – STROKE-CENTER – який оснащено сучасним медобладнанням. У медзакладі надають високоспеціалізовану неврологічну та нейрохірургічну допомогу з використанням тромболітичної терапії та проведенням ендоваскулярних втручань. 

Щорічно отримати медичну допомогу тут може близько 1 500 пацієнтів із гострим мозковим інсультом, медзаклад також надає медичну допомогу населенню всього регіону. Витрати на діагностику та лікування таких пацієнтів покриваються у рамках пакета НСЗУ «Медична допомога при гострому мозковому інсульті».

Наразі компʼютерний томограф вже змонтовано, а медичний персонал проходитиме необхідне кваліфіковане навчання для подальшої роботи з ним. Медики зможуть працювати з обладнанням після отримання дозволу на право експлуатації апарату від ДІЯР.  

Нагадаємо, нещодавно сучасний комп’ютерний томограф було змонтовано на Івано-Франківщині. 

Довідка: у рамках співпраці МОЗ та Світового банку до медзакладів по всій Україні вже доставлено вісім новітніх компʼютерних томографів. Загалом у рамках взаємодії було закуплено 24 таких апарати.