Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

На Харківщині відновлено медзаклад, який довгий час перебував під окупацією та масованими обстрілами російських військ

27 грудня 2023
153

На Харківщині відновлено Балаклійську клінічну багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування, яка довгий час перебувала під масованими обстрілами, внаслідок чого зазнала значних пошкоджень. 

Нагадаємо, що з перших днів повномасштабної війни російська армія обстрілює прифронтові регіони, зокрема Харківська область перебуває під безперервними авіабомбардуваннями, внаслідок чого багато обʼєктів інфраструктури, в тому числі й медичної, пошкоджено або зруйноване вщент. Ворог знищує об’єкти цивільної інфраструктури та тероризує цивільне населення. 

Місто Балаклія перебувало під окупацією російських військ із березня по вересень 2022 року. У цей час Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування, як й інші медзаклади, зазнала серйозних ушкоджень, зокрема руйнації стін та покрівель у декількох будівлях. Загалом було пошкоджено близько 400 металопластикових вікон, зіпсовано та викрадено майно, в тому числі й високотехнологічне медичне обладнання та медичний транспорт тощо. 

Зазначимо, що завдяки спільним зусиллям партнерів у лікарні після деокупації Харківської області вдалося провести аварійно-відновлювальні роботи. Від початку жовтня минулого року відновило роботу поліклінічне відділення, а вже на початку поточного року перших пацієнтів прийняв стаціонар лікарні.

На сьогодні у медзакладі завершились ремонтні роботи системи водопостачання, водовідведення та теплопостачання в поліклінічному відділенні. Також відновлено роботу всіх допоміжних служб, а саме: пральня, дезкамера, відділення стерилізації та дезінфекції, автономні джерела живлення, відкрито пункт незламності тощо. Введено в експлуатацію кисневу станцію.

За допомоги Міжнародної організації з міграції (МОМ) планується проведення внутрішніх ремонтних робіт у педіатричному відділенні та клініко-діагностичній лабораторії, які зараз працюють в інших приміщеннях. 

Крім того, завдяки підтримці Міжнародного Комітету Червоного Хреста затверджено проєкт на проведення часткового ремонту підвального приміщення пологового відділення.

Зазначимо, що Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування надає спеціалізовану цілодобову медичну допомогу населенню Балаклійської територіальної громади та жителям інших населених пунктів Харківщини. Загальний ліжковий фонд становить 300 ліжко-місць. 

У медзакладі надається медична допомога за хірургічним, травматологічним, анестезіологічним, терапевтичним, акушерсько-гінекологічним, неврологічним, інфекційним, педіатричним, реабілітаційним та паліативним профілями. 

За 11 місяців проведено 3 749 операцій, загалом стаціонарно та амбулаторно у медзакладі отримали лікування 151 987 пацієнтів. А у пологовому відділенні народилося 172 немовляти. 

Також зазначимо, що попри системні ворожі обстріли та атаки, від початку повномасштабної війни на Харківщині відновлено 128 об’єктів медзакладів, ще 73 об’єкти – відновлено частково. 

Нагадаємо, в Україні від початку повномасштабної війни було пошкоджено 1 487 об’єктів медзакладів та 195 – зруйновані вщент. 447 об’єктів медзакладів вдалося відновити повністю та ще 404 – відновлені частково.