Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

На Чернігівщині запрацює сучасний ангіограф

10 травня 2023
321

Сучасний ангіограф Siemens Artis One вже незабаром запрацює у Чернігівській обласній лікарні завдяки закупівлям Міністерства охорони здоров’я України. 

Після відкриття рентгенологічного операційного блоку у складі відділення судинної нейрохірургії, лікарня буде єдиним закладом у регіоні, де, відповідно до клінічного маршруту пацієнта з інсультом, надають невідкладну медичну допомогу, включаючи нейрохірургічні інтервенції хворим на всі види інсульту та інші рентгеноендоваскулярні втручання на органах та системах організму.

Зараз заклад може обслуговувати населення всіх територіальних громад Чернігівської області, а це майже 1 млн осіб за напрямами серцево-судинна хірургія, інтервенційна кардіологія та судинна нейрохірургія. 

Саме тому поява надсучасного ангіографічного обладнання розширить перелік послуг та дозволить надавати допомогу пацієнтам із судинними захворюваннями, онкопатологією та інші хірургічними захворюваннями, що до цього часу було обмежено через відсутність достатньої кількості устаткування.

Завдяки ангіографу лікарі зможуть оперативно обстежувати та лікувати патології судин різних органів і систем, визначати місця їхнього звуження, закупорки або ж розширення, наявність внутрішньої кровотечі та інші процеси і хвороби, які виявити та лікувати в інший спосіб не вдається.

Наразі у лікарні вже завершено монтаж обладнання та готують документи для отримання ліцензії на його експлуатацію. Робота стаціонарного ангіографа забезпечить суттєве покращення якості надання медичної допомоги мешканцям регіону і дозволить врятувати не одне людське життя.