Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

На Чернігівщині відновлюють медзаклад, який пошкодили російські окупанти

26 вересня 2023
240

На Чернігівщині відновлюють Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, який був пошкоджений російською армією. 

Саме Чернігівська область та місто Чернігів ще від початку війни перебували під безперервними артобстрілами та авіабомбардуваннями, внаслідок чого багато обʼєктів інфраструктури, в тому числі й медичної, пошкоджено або зруйноване вщент. Так, під час ворожої атаки потрапив під обстріл Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, внаслідок чого будівля зазнала значних ушкоджень. 

Крім того, регіон перебував в окупації, ворог жорстоко нищив не лише об’єкти інфраструктури, а й вбивав та тероризував мирних жителів. 

Після деокупації Чернігівщини було проведено оцінку пошкоджень будівлі Чернігівської станції екстреної медичної допомоги та адміністративної будівлі. Система опалення була повністю виведена з ладу. Близько 70 % вікон та віконних блоків потребували заміни. Крім того, було пошкоджено стіни медзакладу. 

Завдяки спільним зусиллям партнерів та місцевої влади на станції вдалося здійснити поточний ремонт. За підтримки державної програми з відновлення інфраструктури компанія «УкрСіверБуд» та Управління капітального будівництва Чернігівської ОВА відновили Чернігівську станцію екстреної медичної допомоги.

Під час відновлення закладу були замінені віконні блоки разом зі склопакетами, дверні блоки та радіатори опалення тощо. Крім того, для забезпечення цілодобової та безперервної роботи центру були встановлені та підключені до електромережі два потужних дизель-генератори AKSA та PERIN потужністю 25 кВт та 115 кВт. 

Відновлення об’єкта триватиме. Вже подані документи до робочої групи з розгляду інфраструктурних проєктів на капітальний ремонт частини корпусу закладу, встановлення системи блискавкозахисту, утеплення покрівлі та фасадів, встановлення сонячних панелей. 

Вже понад рік ворог щоденно завдає ударів по медичній інфраструктурі України, внаслідок чого чимало медичних закладів було пошкоджено або вщент зруйновано. Попри це Міністерство охорони здоров’я разом із партнерами продовжують працювати та відновлювати медзаклади, аби медична допомога була доступною кожному.  

Так, від початку повномасштабної війни на Чернігівщині відновлено 38 об’єктів медзакладів, ще 18 об’єктів – відновлено частково. 

Нагадаємо, загалом в Україні було пошкоджено 1 438 об’єктів медзакладів та 190 – зруйновані вщент. 405 об’єктів медзакладів вдалося відновити повністю та ще 414 – відновлені частково.