Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

МОЗ вийшло на фінішну пряму в формуванні «Стратегії розвитку системи охорони здоров'я до 2030 року»

13 січня 2022
2942

Стратегія розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року покликана визначити розвиток кожного напрямку системи охорони здоров'я на найближчі 8 років. 

Аби сформувати збалансований документ та почути експертні думки, МОЗ спільно з Всеукраїнською ініціативою «Активна Громада» від Інституту «Республіка», Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ за сприяння Національного Демократичного Інституту організував серію публічних консультацій. 

У рамках 4 публічних консультацій було отримано пропозиції від різних зацікавлених сторін: надавачів медичних послуг, експертів, науковців, представників влади, представників бізнесу, громадських організацій та громадських активістів. Загалом до обговорень долучилися понад 300 учасників з різних куточків України. Всі отримані пропозиції опрацьовані експертами, які залучені до розробки Стратегії.

Зі звітом за результатами публічних консультацій можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3ti4EPj  

У вересні 2021 року для розробки проекту Стратегії Міністерством охорони здоров'я утворено міжсекторальну робочу групу та 5 тематичних підгруп, в рамках яких активно співпрацюють понад 80 експертів.

«В основу стратегії закладено ключові принципи та цінності: орієнтованість на людей; права людини; справедливість; людський розвиток; людино-центрована медична допомога; біо-психосоціальна модель; спільне вироблення послуг охорони здоров’я; гендерно чутливий та перетворюючий/ трансформуючий підхід; політика та прийняття рішень на основі доказовості; розвиток ринку охорони здоров’я; відповідальність держави. Вони визначені як головні та будуть визначати розвиток всіх напрямків системи охорони здоров’я», – зазначає Олексій Яременко, заступник міністра охорони здоров'я України

Мета впровадження нової Стратегії МОЗ – сприяти здоровому добробуту громадян через забезпечення справедливого доступу до якісних медичних послуг і побудови стійких систем охорони здоров’я.

Нагадаємо, Стратегія розвитку охорони здоров'я розробляється відповідно до Указу Президента №369/2021.