Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

МОЗ та представники бізнесу обговорили євроінтеграційні процеси у фармацевтичному секторі

12 лютого 2024
215

Міністерство охорони здоров’я разом з представниками бізнесу та партнерами обговорили низку питань, які виникають під час імплементації євроінтеграційної реформи фармсектору.

Для представників фармспільноти були представлені результати перемовин МОЗ з європейськими країнами та міжнародними регуляторними органами. Зокрема, обговорили питання реформування фармацевтичного регуляторного органу, приведення законодавства у відповідність до міжнародних практик та проблеми антимікробної резистентності.

«Ми постійно спілкуємось з представниками бізнесу та міжнародними партнерами. Для нас важлива їх позиція, тому ми відкриті до обговорення будь-яких питань. Зараз Єврокомісія розпочала скринінг українського законодавства щодо його рівня імплементації директив і регламентів Європейського Союзу. Україна вже отримала звіт за результатами внутрішньої перевірки законодавства. На основі звіту розроблений план на виконання рекомендацій Єврокомісії. Євроінтеграційні процеси в Україні є невідворотніми. Наша країна активно рухається в цьому напрямі, і в сфері охорони здоровʼя зокрема», — зауважив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Також були порушені питання локалізації фармацевтичних виробництв в Україні, в тому числі з залученням індустріальних парків, та можливості оптимізації (дерегуляції) для недопущення ризиків, повʼязаних з постачанням ліків в Україну. 

За результатами зустрічі були окреслені стратегічні напрями розвитку фармацевтичного сектору в євроінтеграційному шляху, а також обговорені чіткі підходи до створення органу державного контролю у фармгалузі  з урахуванням європейського законодавства та положень нового Закону України «Про лікарські засоби».  

Нарада проведена за сприяння проєкту «Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців» (SAFEMed), який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).