Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

МОЗ разом із партнерами відбудує амбулаторію, яку зруйнували російські окупанти

30 травня 2022
393

Амбулаторія в Макарові, що на Київщині, яку на початку березня вщент зруйнував снаряд російських окупантів, — буде відновлена. Міністерство охорони здоров'я спільно з «Благодійним фондом “Київська Школа Економіки”», Київською обласною військовою адміністрацією та Комунальним некомерційним підприємством «Макарівський центр первинної медико-санітарної допомоги» підписали меморандум про співпрацю. Меморандум є першим кроком до відбудови зруйнованого медичного закладу. 

За словами міністра охорони здоров'я, даний проєкт є свідченням того, що активна співпраця з місцевою владою є запорукою якісного відновлення мережі закладів охорони здоров'я.

«Ми впевнені, перемога України вже близько. Однак, не чекаючи її, ми вже починаємо масштабну відбудову медичної інфраструктури, аби відновити кожен медичний заклад, який зруйнували окупанти. Амбулаторія в Макарові — це фактично перший проєкт відбудови повністю зруйнованого медичного закладу на Київщині. Я вдячний кожному, хто долучився до цього проєкту для забезпечення українців якісними медичними послугами», — заявив Віктор Ляшко. 

Амбулаторія буде відновлена коштом внесків як українських, так і міжнародних благодійників. Наразі «Благодійний фонд “Київська Школа Економіки”» працює над залученням коштів для відбудови. Проєкт стане частиною масштабного Плану післявоєнного відновлення та розвитку країни, ініційованого Президентом.

Проєкт передбачає побудову сучасної амбулаторії за міжнародними стандартами та  оснащення її всім необхідним обладнанням. Медичний заклад обслуговуватиме близько 16 000 пацієнтів.

Очікується, що амбулаторія буде відбудована в найкоротші терміни — за пів року. 

Долучитися до збору коштів на відновлення Макарівського центру первинної медико-санітарної допомоги можна за посиланням, обравши опцію «War destroyed hospital», щоб спрямувати кошти на відновлення амбулаторії. 

Нагадаємо, на Київщині за понад три місяці повномасштабної російської агресії пошкоджено 80 медичних закладів, декілька з яких зруйновано вщент.