Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

МОЗ подало до держбюджету запит на 225 млрд грн на фінансування програми медичних гарантій та підвищення зарплат медикам

22 вересня 2020
1365

Міністерство охорони здоров'я подало до державного бюджету запит на 225 млрд гривень на фінансування програми медичних гарантій, як це передбачено законом.  Про це 21 вересня заявив міністр охорони здоров`я Максим Степанов в ефірі телевізійного політичного ток-шоу “Свобода слова”.

“Я був тим Міністром, який не підтримав бюджет, утримався при голосуванні. Ми подали у своєму бюджетному запиті загальну цифру 296 млрд гривень, з якої програма медичної гарантії складає 225 млрд”, - розповів Степанов.

Він також додав, що в цю суму були закладені кошти на медичну реформу, а також справедливі зарплати для медичних працівників.    

“Ми розраховували, як нарешті вилізли з того болота, де знаходиться медицина протягом 29 років, адже вона завжди фінансується остання. Коли водій швидкої медичної допомоги отримує в 4 рази менше, ніж водій UBER. Ми повністю розрахували тариф. В ньому лікування інфаркту коштує 37 тисяч гривень. За ці кошти можна пролікувати хворого, з урахуванням централізованої поставки ліків, і ще й виплатити справедливу заробітну плату нашим медичним працівникам. Не 6-7 тисяч, а не менше 20 тисяч гривень”, - заявив Міністр.

МІністр також повідомив, що проекті бюджету на медицину виділена загальна сума у 151 млрд гривень.