Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Максим Степанов: «Укрзалізниця повинна виконати свої зобов'язання щодо прийому хворих із COVID-19»

26 березня 2021
4352

Медичні заклади Укрзалізниці, які мають укладені договори з НСЗУ та отримують кошти за надання допомоги хворим на COVID-19, мають виконувати свої зобов’язання. На цьому наголосив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час зустрічі з представниками УЗ. Також він зазначив, що в понеділок МОЗ перевірить готовність лікарень у Києві до прийому хворих.

«Починаючи з листопада лікарні Укрзалізниці отримали фактичних виплат 60 мільйонів гривень. Але 24 березня три медзаклади Києва не прийняли хворих на COVID-19. Це неприпустимий випадок, і виникає запитання: куди держава заплатила 60 мільйонів? Цей прецедент дає нам повне право звертатися до правоохоронних органів», – зазначив Максим Степанов.

Міністр наголосив, що станом на 24 березня, коли трапився інцидент, всі столичні лікарні УЗ мали приймати по 50 хворих на COVID-19, а з понеділка – всі по 100. Утім на сьогодні в лікарні № 1 м. Києва виділено для цих цілей тільки 6 ліжок, у лікарні № 3 – 120, і з них зайнято 16, а лікарня № 2 взагалі не надає даних у Меддату.
Представники Укрзалізниці запевнили, що з керівниками лікарень провели роз’яснювальну роботу й надалі подібних інцидентів не траплятиметься.
Зазначимо, що філія «Центр охорони здоров’я» акціонерного товариства «Укрзалізниця» має контракт із НСЗУ на 125 522 438 грн. Допомогу хворим на COVID-19 мають надавати всі медзаклади товариства – три в Києві, два – в Харкові, по одному – в Одесі та Львові.