Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Максим Степанов та директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге обговорили пріоритети співпраці на 2021 рік

15 грудня 2020
1129

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов провів зустріч із директором Європейського регіонального бюро ВООЗ, доктором Гансом Клюге, який наразі перебуває з візитом в Україні. Сторони обговорили пріоритети співпраці України та ВООЗ на 2021 рік.

«Сьогодні одним із головних завдань для України, як і для всього світу, є посилення готовності та реагування на ймовірні пандемії вірусних захворювань. Ще рік тому ми не уявляли, що стикнемося з такою масштабною проблематикою, як COVID-19, і що це буде так складно. Проте, незважаючи на той стан галузі охорони здоров’я України, в якому вона була навесні цього року, ми змогли вистояти, і нині наша медична система витримує навантаження», — заявив очільник МОЗ.

Під час зустрічі сторони, зокрема, обговорили співпрацю Міністерства охорони здоров'я України з ВООЗ у межах нещодавно підписаної Дворічної угоди про співробітництво, процес реформування системи охорони здоров'я, підходи до покращення боротьби з вакцинокерованими інфекціями, стратегію реагування на COVID-19, ініціативу COVAX та питання доступу до вакцин. 

Максим Степанов зазначив, що оскільки основним методом боротьби з COVID-19 є вакцинація, МОЗ активно працює над пришвидшенням поставок вакцини в країну. Міністр подякував ВООЗ за підтримку у цьому напрямі. 

Зі свого боку доктор Ганс Клюге заявив, що ВООЗ готова надавати підтримку Україні в отриманні вакцини проти COVID-19, а також у розвитку української системи охорони здоров’я.

«Україна реагує на спалах COVID-19 і продовжує трансформувати систему охорони здоров’я на шляху до кращого майбутнього своїх громадян. ВООЗ підтримує заходи щодо реагування на спалах захворювання та надає допомогу з подолання деяких інших нагальних проблем разом із численними партнерами. Маємо спільно забезпечити доступ до якісних базових медичних послуг тим особам, які цього потребують», — сказав доктор Ганс Клюге.