Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Максим Степанов провів переговори з керівником Serum Institute щодо збільшення постачання вакцин NovaVax

7 травня 2021
4479

Міністр охорони здоров’я провів плідну зустріч із Сайрусом Пунавалою – власником Serum Institute, найбільшого виробника вакцин у світі, зокрема вакцин проти COVID-19 – NovaVax та AstraZeneca/CoviShield. Сторони обговорили можливість збільшення обсягів постачання вакцини NovaVax та, зокрема, першої її партії, яка має надійти в Україну до кінця літа.

«Вже в липні-серпні ми очікуємо на перші поставки вакцини NovaVax, із законтрактованих нами 10 млн. Обговорили з паном Пунавалою можливість збільшення обсягів постачання NovaVax з 10 до 15 млн вже цього року. А також збільшення обсягів першої партії вакцин – з 2 до 4 млн доз», – заявив міністр після зустрічі.

Також Максим Степанов розповів про хід переговорів щодо зняття заборони індійського уряду на експорт іншої вакцини – AstraZeneca/CoviShield, півтора мільйона доз якої Україна повинна була отримати ще до 31 березня згідно з контрактом. 

«У заручниках такої ситуації, коли вакцини проплачені, але вивезти їх не можна, перебувають й інші країни, зокрема Великобританія.  Зі свого боку ми робимо все можливе, щоб розблокувати постачання вакцин. Я написав низку листів до індійського уряду. Також прем’єр-міністр Денис Шмигаль декілька разів звертався до свого індійського колеги з проханням дати дозвіл на експорт вакцин. Сподіваємося, що ситуація владнається найближчим часом», – зазначив очільник МОЗ.