Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Максим Степанов: Пілотний проект медичної реформи у Полтавській області не має нічого спільного із тим, що запровадили в Україні з 1 квітня 

26 травня 2020
1137

Реформа системи охорони здоров’я, яка стартувала в Україні з 1 квітня 2020 року не має нічого спільного із пілотним проектом у Полтавській області, який провели минулого року. Саме тому нове керівництво МОЗ вносить корективи до медичної реформи – аби не допустити скорочення медиків та закриття медичних установ. 

Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив в ефірі політичного ток-шоу “Свобода слова” на телеканалі ICTV. 

“З квітня 2019 року по квітень 2020 року у Полтавській області відбувався пілотний проект щодо реформи медичної галузі. Але це не має нічого спільного із тим, що було запроваджено по всій Україні з 1 квітня цього року. Там не було жодних тарифів, фінансування відбувалося за зовсім іншими принципами, ніж зараз запропонували запровадити з 1 квітня”, - підкреслив Максим Степанов. 

За словами Міністра охорони здоров’я, внаслідок другого етапу реформи системи охорони здоров’я 984 українські лікарні отримали фінансування менше, ніж у минулому році. “При цьому 332 медичні заклади отримали фінансування на 50% менше, ніж у 2019 році”, - наголосив очільник відомства. 

Як підкреслив Максим Степанов, завдання нового керівництва МОЗ – не допустити звільнення медиків та закриття лікарень. Саме тому до попередньої версії медичної реформи вносяться зміни, зокрема щодо покриття фінансового дефіциту медичних закладів.