Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Максим Степанов: МОЗ ініціювало суттєве підвищення зарплат медпрацівникам у бюджеті-2021

26 вересня 2020
1901

Міністерство охорони здоров’я ініціювало суттєве збільшення заробітних плат медикам у 2021 році. Відповідні пропозиції були подані до проєкту державного бюджету на наступний рік. Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі ток-шоу “Мир і війна” на телеканалі “Інтер”.

“Ми повинні говорити про радикальне збільшення заробітної плати у наступному році. Це сором, який усі 29 років супроводжує Україну, коли наші медичні працівники отримують найнижчу заробітну плату в країні. Заробітна плата касира, водія Uber наразі в рази вища, аніж лікаря”, - підкреслив Міністр.

За словами Максима Степанова, у поданих МОЗ пропозиціях до державного бюджету на 2021 рік передбачено заробітну плату лікаря, зокрема, від 23 тисяч гривень, медичної сестри — 17-18 тисяч гривень.

“Ми будемо відстоювати це підвищення на наступний рік. Чому це важливо? Тому що реформа медичної системи — це не просто зміна системи фінансування. Пацієнту байдуже, як надходять кошти: через медичну субвенцію, або ж через Національну службу здоров’я. Людина хоче, щоб йому надавали якісну медичну допомогу, і щоб йому не виписували перелік платних ліків”, — підкреслив очільник МОЗ.