Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Люди, які переживають депресію, мають на 42 % більш високий ризик розвитку серцево-судинних захворювань – Віктор Ляшко

18 жовтня 2023
120

Люди, які переживають депресію, мають на 42 % більший ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Люди з розладами сну мають вищий ризик розвитку діабету 2-го типу, ожиріння та інших метаболічних захворювань.

Про це розповів міністр охорони здоровʼя під час виступу на Першому форумі із психічного здоров’я. Форум «Рух до системи та послуг із психічного здоров’я майбутнього: досвід України з розбудови спроможностей, відновлення та удосконалення» організовано ВООЗ та Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України.

«Люди з генералізованим тривожним розладом мають підвищений рівень кортизолу, що може призвести до зниження імунітету та збільшення ризику захворювання на інфекційні хвороби. Це приклади того, як ментальне здоровʼя повʼязане з фізичним. Ілюстрація їх неподільності, – зазначив у своєму виступі міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. – Саме сфера охорони здоров’я має стати надійним тилом надання спеціалізованих послуг і ефективною точкою першого контакту для людини, яка приходить із своїми проблемами, наприклад, до сімейного лікаря. Саме тому в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи першої леді Олени Зеленської ми розпочали масштабування навчання за програмою mhGAP для медичних фахівців. Серед них багато сімейних лікарів. Тепер вони можуть надавати базову психологічну допомогу пацієнтам».

Наразі вже понад 45 тисяч фахівців пройшли навчання й отримали сертифікати учасників курсів первинної медичної допомоги для надання психологічної допомоги першого рівня mhGAP.  Понад 700 медзакладів «первинки» надають послуги за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Близько 52 тисяч пацієнтів отримали психологічні послуги на «первинці» за 8 місяців цього року.


Довідка: Форум проводиться в межах Всеукраїнської програми ментального здоровʼя, яка створюється і впроваджується за ініціативою першої леді України Олени Зеленської.