Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Лікарні Національної академії медичних наук можуть долучитися до Програми медгарантій

12 грудня 2022
940

Лікарні Національної академії медичних наук (НАМН) стануть доступними для більшої кількості пацієнтів. У МОЗ розпочала діяльність робоча група щодо залучення закладів охорони здоров’я Національної академії медичних наук України до Програми медичних гарантій. До неї, окрім керівництва МОЗ та НАМН, увійшли представники Міністерства фінансів та Національної служби здоров'я.

«Навіть у війну ми продовжуємо працювати над розширенням переліку медичних закладів, в яких держава гарантує пацієнтам кваліфіковану та безоплатну медичну допомогу. Сьогодні Національна академія наук має у своєму складі ряд надпотужних закладів. Долучивши їх до Програми медичних гарантій, ми надамо пацієнтам доступ не просто до кваліфікованої медичної допомоги, а й до інноваційних методів лікування та сучасного обладнання, альтернативи яким немає в Україні», — зазначив  перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда під час засідання робочої групи. 

За його словами, у 2023 році буде проведена підготовча робота щодо контрактування медзакладів НАМН із Нацслужбою здоров‘я. Очікується, що вже з 2024 року частина лікарень Національної академії медичних наук зможуть стати повноцінними учасниками Програми медичних гарантій та надавали пацієнтам якісні та безоплатні медичні послуги. 

Створення єдиного медичного простору є одним з ключових завдань реформи охорони здоров'я. Тому наразі Міністерство активно  працює над розширенням переліку медичних закладів, які контрактуватимуться із Національною службою здоров'я. Це дозволить більшій кількості пацієнтів надати якісне лікування, яке покривається коштом держави. 

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що Національний інститут раку був реорганізований у державне некомерційне підприємство, і відповідно заклад отримав право укладати договори за Програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я України.