Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Лікарні на Київщині та Тернопільщині отримали операційні мікроскопи, придбані за кошти, зібрані через UNITED24

14 червня 2023
283

Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги та Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня отримали сучасні операційні мікроскопи для нейрохірургії, придбані Медичними закупівлями України за кошти, зібрані через UNITED24. Вартість кожного – 7 535 963,00 грн.

«Ці операційні мікроскопи є високотехнологічними і використовуються у нейрохірургії для виконання найскладніших оперативних втручань. За їх допомогою нейрохірурги зможуть робити операції на головному та спинному мозку. Перевагою обладнання є якісне оптичне зображення, яке дозволяє збільшити до 14 (!) разів», – говорить заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

«Серед важливих особливостей мікроскопа – освітлення операційного поля, що регулюється. Це дає можливість фокусування та налаштування роботи під будь-якими кутами, – додає генеральний директор Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні Володимир Шкробут. – Крім того, під час втручання зображення виводиться на окремий монітор. Операційна бригада має змогу бачити хід втручання і може швидко та чітко реагувати на будь-які ситуації. Автофокус дозволяє без ручного керування налаштовувати чіткість зображення та має можливість запису операції». 

До слова, днями у Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні провели першу операцію з використанням згаданого мікроскопа. Вона здійснена на спинному мозку і пройшла успішно. 

Нагадаємо, понад 150 АЗФ, 9 апаратів ШВЛ, 4 операційних мікроскопи – вже придбано за кошти, зібрані через UNITED24.