Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Кабмін дав старт роботі біокластеру «Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій»

23 лютого 2022
884

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови, яка визначає порядок використання коштів, передбачених для створення біокластеру «Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій». Відповідне рішення ухвалили під час засідання Уряду 23 лютого. 

У державному бюджеті на 2022 рік на створення біокластеру було передбачено видатки у розмірі 300 млн гривень. Так, 200 млн буде спрямовано на здійснення наступних етапів проєктування та початок будівництва адміністративно-лабораторного комплексу біокластеру вже цього року. 

Також 100 мільйонів заплановано витратити на провадження наукової та науково-технічної діяльності, спрямованої на виконання прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок лікарських засобів та медичних виробів. 

Зокрема, йдеться про продовження розробки тест-систем для діагностики інфекційних захворювань та початку розробки тест-систем для проведення неонатального скринінгу, діагностики онкологічних захворювань. 

«Впевнений, що біокластер зможе стати тим самим майданчиком для проведення досліджень та випробувань, якого зараз не вистачає нашим науковцям та розробникам. Це вперше, коли держава не лише почула думку наукової спільноти, а й врахувала», – зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Нещодавно створене Державне підприємство «Біокластер» забезпечуватиме організацію, координацію та здійснення контролю за процесом розроблення та виконання проєктів біокластера «Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій». 

Торік на програму зі створення біокластеру вже було виділено 100 млн гривень. Кошти спрямовувались на наукові розробки у галузі медичних біотехнологій, а саме на розробку вітчизняних тест-систем для діагностики інфекційних хвороб, а також на розроблення проєктно-кошторисної документації для створення адміністративно-лабораторного комплексу.  

Нагадаємо, що ключовим напрямом діяльності біокластеру є розробка лікарських засобів та медичних виробів, виготовлення яких необхідно розпочати в Україні. 

Також біокластер буде займатися  подальшою комерціалізацією розробок та запуску їх у виробництво, розбудовою дослідницької та виробничої інфраструктури, необхідної для проведення наукових досліджень у сфері біотехнологій, доклінічних та клінічних досліджень лікарських засобів та випробувань медичних виробів.