Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Ярослав Кучер: «МОЗ продовжує роботу з впровадження електронних лікарняних»

28 квітня 2021
8946

МОЗ продовжує роботу з впровадження електронних лікарняних. Вже найближчим часом вони повністю замінять видачу паперових бланків листків непрацездатності. Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер.

«Станом на сьогодні Наказ МОЗ “Деякі питання формування та видачі медичних висновків про тимчасову непрацездатність” перебуває на опрацюванні в центральних органах виконавчої влади. Ми чекаємо затвердження цього порядку, це стане початком впровадження е-лікарняних», – додав Кучер.

Заступник міністра також зазначив, що команда МОЗ та НСЗУ працює над технічними моментами реалізації запуску. Протягом останнього тижня оновили дані в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України щодо стану готовності повного переходу закладів охорони здоров’я на електронні лікарняні та відмови від паперових бланків. «Перехід на електронні лікарняні є одним із важливих напрямів реформування сфери охорони здоров’я, зокрема в напрямі депаперизації», – наголосив Кучер.

Він також звернувся до голів місцевих державних адміністрацій, центральних органів виконавчої влади, у сфері управління яких перебувають заклади охорони здоров’я, які здійснюють експертизу тимчасової непрацездатності, з проханням звернути увагу на стан підключення таких закладів до електронної системи охорони здоров’я та забезпечити підключення в найближчий термін.

Інформація про підключення до електронної системи охорони здоров’я є на сайті Національної служби здоров’я України в розділі «Підключення до електронної системи охорони здоров’я» або на сайті: https://ehealth.gov.ua/ в розділі «Як підключитися надавачам послуг до eHealth».