Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Як знизити ризик зараження інфекційними захворюваннями на підтоплених територіях

7 червня 2023
3312

Хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень, сміттєзвалищ – можуть опинитися у криницях та відкритих водоймах на території, підтопленій внаслідок підриву ГЕС країною-терористом.

На місцях вже працюють фахівці Центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) та відбирають проби води з водойм та криниць тощо.

Щоби знизити ризик виникнення інфекційних захворювань на уражених територіях, дотримуйтеся таких правил:

  • 1. Пийте тільки бутильовану або привізну воду.
  • 2. Воду для приготування їжі і господарських потреб беріть тільки з перевірених джерел. Річка чи криниця у дворі – більше не є перевіреними джерелами води. Як і водопровід, призначений для технічних цілей.
  • 3. Кип’ятіть або дезінфікуйте в інший спосіб воду, взяту для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду. Проте пам’ятайте, що кип’ятіння не позбавляє воду хімічного забруднення!

 

  • 4. Відмовтеся від продуктів, які були підтоплені водою (навіть від консервації).
  • 5. Піддавайте всі продукти термічній обробці (варіння, смаження, запікання).
  • 6. Ретельно мийте руки з милом.
  • 7. Не вбирайтеся в одяг, який був забруднений під час підтоплення, без попереднього прання та дезінфекції.

Найближчими днями на Херсонщині та підтоплених районах на Запорізької та Дніпропетровської областей,через стрімке падіння рівня води спостерігатиметься мор риби. Збирати таку рибу і вживати (солити чи в’ялити) категорично заборонено! Є ризик захворювання на ботулізм.

Наразі в постраждалих областях сформовано запаси неоебхідних ліків, зокрема антибіотиків та сорбентів для лікування гострих кишкових інфекцій.