Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Як оскаржити рішення МСЕК через комісію або суд

9 лютого 2023
2358

Міністерство охорони здоров’я України вже розповідало, що на період воєнного стану строк повторного огляду МСЕК вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж 6 місяців після його припинення/скасування. 

Всі виплати та пільги зберігаються за вами до закінчення строку проходження повторного огляду. Крім того, на цей період процедура проведення медико-соціальної експертизи спрощена. Нині МСЕК здійснює свої функції за принципом екстериторіальності

Якщо вас не влаштовує рішення, яке прийняла комісія, ви можете оскаржити його протягом одного місяця. Звернутися можна до самої комісії або центральної чи обласної комісії з письмовою заявою. Після цього буде проведений повторний огляд і винесене нове рішення.

Якщо ж вам повторно відмовлять, то таке рішення можна оскаржити у центральній МСЕК МОЗ України.

У складних випадках центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ, обласна, центральна міська комісія та МОЗ можуть направляти осіб, які звертаються для встановлення інвалідності, для проведення медико-соціального експертного обстеження до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро) та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця). 

Після обстеження науково-дослідні установи складають консультативні висновки, які для комісії мають рекомендаційний характер.

Рішення комісій усіх рівнів можна також оскаржити в суді в установленому законодавством порядку.

Зазначимо, якщо під час проходження медико-соціальної експертної комісії порушують ваші права або у вас вимагають гроші за проходження МСЕК,  звертайтеся телефоном на «гарячу лінію» МОЗ: 0 800 60 20 19.