Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Ігор Кузін: 78 генераторів великої потужності розподілено до лікарень та медичних освітніх закладів на випадок «блекаутів» через обстріли

10 жовтня 2023
430

Закупівля генераторів реалізується в рамках співпраці МОЗ та Світового банку. Високопотужні установки (на 150-264 кВТ) розподілені до 13 областей: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Полтавської, Сумської та Харківської, Тернопільської області та міста Києва. Перші 15 вже доставлені у регіони до медзакладів та медичних освітніх закладів.

«Генератори першочергово доставляються до областей з найвищою потребою, які найчастіше зазнають обстрілів на випадок можливих перебоїв з електропостачанням чи туди, де за підсумками минулого зимового сезону заклади потребують додаткового забезпечення альтернативним джерелом живлення через часті відключення. Генератори автоматично спрацьовують в разі аварійного відключення електрики та постачають напругу в мережу: це важливо для роботи реанімацій у лікарнях, безперебійної підтримки рівнів температур під час зберігання вакцин та діяльності будь-якого медзакладу чи закладу освіти», – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Генератори призначені для медзакладів, закладів освіти (медичних коледжів та університетів) та будинків дитини. Загалом, для забезпечення резервного енергопостачання в рамках проєкту МОЗ та Світового Банку через міжнародну організацію Crown Agents до областей будуть розподілені 467 генераторів.

Нагадаємо, у рамках спільних проєктів влітку в медичних закладах (лікарнях «первинки», обласних центрах контролю та профілактики хвороб) застаріле обладнання для зберігання вакцин було замінене на сучасні холодильники та морозильники за світовими стандартами. Загалом, понад 5 тисяч одиниць холодильного обладнання.