Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Гроші держбюджету на будівництво укриттів розподілять передусім серед закладів на прифронтових територіях – Віктор Ляшко

10 квітня 2024
187

Для того, щоби вже цього року розширити мережу укриттів у медичних закладах й посилити безпеку як медиків, так і пацієнтів, уряд виділив з державного бюджету 1 млрд грн. Тепер, щоби кошти почали «працювати», обласні військово-цивільні адміністрації мають до 1 травня зібрати інформацію про готові до реалізації проєкти укриттів у лікарнях спроможної мереж, і до 15 травня – надати її Міністерству охорони здоров’я.

Під час селекторної наради з очільниками обласних військово-цивільних адміністрацій міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив: 

«Пріоритет у розподіленні коштів надаватиметься медичним закладам, розташованим ближче до територій активних бойових дій, де росія постійно обстрілює цивільну інфраструктуру і де потреба в укриттях – найбільш критична. Ми маємо чіткі критерії, що допоможуть пріоритезувати виділення коштів. Водночас закликаємо обласні адміністрації продовжувати роботу в цьому напрямі, адже ми розраховуємо, що це лише перша хвиля фінансування, і далі шукатимемо можливості зробити наші медичні заклади не тільки осередками допомоги та підтримки для пацієнтів, але й безпечним простором, де кожен може почуватися захищеним у будь-якій ситуації». 

В якому порядку відбуватиметься розподіл коштів?

1. До 1 травня 2024 року власник медичного закладу подає до обласної військової адміністрації/Київської міської держадміністрації необхідний пакет документів: 

 • Проєктну заявку. 
 • Обґрунтування відповідності умовам.
 • Гарантійний лист власника медзакладу про дотримання ним умов щодо забезпечення реалізації проєкту на умовах співфінансування  з місцевого бюджету. 
 • Копію акта (наказу, розпорядження) про затвердження проєкту будівництва), а також копію позитивного експертного звіту щодо такого проєкту будівництва.
 • Картку закладу охорони здоров’я.

2. ОВА та КМДА перевіряють проєктну документацію та подані документи на відповідність вимогам.

3. ОВА та КМДА формують перелік проєктів у порядку їхньої пріоритетності:

 • територіальна наближеність медзакладу до території активних бойових дій;
 • наявність у медзакладі автономного опалення, автономного водопостачання, автономного джерела електропостачання; 
 • наявність договору з НСЗУ за пакетами: «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій».

4. До 15 травня ОВА та КМДА подають до МОЗ перелік відібраних проєктів (разом із проєктними заявками).

5. МОЗ формує комісію для розгляду поданих заявок та підготовки пропозицій Кабміну щодо виділення коштів субвенції.

6. Комісія МОЗ проводить перевірку поданих документів на відповідність вимогам та формує пропозиції щодо пріоритетності реалізації проєктів. Комісія визначає пріоритетність проєктів, відповідно до територіальної наближеності медзакладу до територій активних бойових дій.

7. Комісія МОЗ затверджує перелік проєктів та подає пропозицій Кабінету Міністрів України щодо розподілу субвенції між місцевими бюджетами.

Субвенція спрямовуватиметься тільки на нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт сховищ, протирадіаційних укриттів та споруд подвійного призначення у лікарнях комунальної форми власності.

Визначені чіткі умови, за яких виділятиметься субвенція:

 1. Медзаклад належить до спроможної мережі. Проте для регіонів, де вона ще не сформована (Луганська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Миколаївська області та АР Крим), власник медзакладу має надати обґрунтування пріоритетності реалізації проєкту.
 2. У медзакладі немає захисних споруд цивільного захисту або ж поточні умови вимагають капремонту, реставрації чи реконструкції. 
 3. Проєкт завершиться до 31 грудня 2024 року.
 4. Медзаклад має затверджену проєктну документацію, а також позитивний висновок її експертизи.
 5. Проєкт реалізується лише за умови співфінансування з місцевих бюджетів.

Більше про те, як отримати субвенцію на будівництво та ремонт укриттів у медзакладах,  читайте в документі.