Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Екстрені операції проводитимуться в лікарнях навіть за умов повної відсутності електроенергії, натомість планові краще відтермінувати – Олексій Яременко

8 грудня 2022
133

Навіть за умови повного блекауту, відсутності тепла та водопостачання в лікарнях проводитимуться екстрені операції. Для цього медзаклади забезпечуються генераторами, формуються необхідні запаси палива та води. Йдеться про екстрені оперативні втручання, які загрожують життю пацієнта. За словами заступника міністра охорони здоров'я, пацієнтів з інсультами, інфарктами, політравмами, апендицитами та іншими невідкладними станами продовжать оперувати. 

«Всі екстрені операції, всі операції, які пов'язані з порятунком життя, будуть проводитися в лікарнях за будь-яких умов. Наразі забезпечена критична мінімальна потреба в генераторах. Також медзаклади формують щонайменше 5-денний запас палива для них. Окрім цього створюються запаси води, медзаклади, які мають твердопаливні котли, – забезпечуються дровами. Тобто відпрацьовуються всі можливі кроки, аби лікарні могли автономно працювати та рятувати життя пацієнтів навіть у найбільш критичних умовах», – зазначив Олексій Яременко. 

За його словами, наразі МОЗ звертається з рекомендаціями тимчасово відкласти саме планові операції. Це дозволить суттєво знизити навантаження на медичну систему та переорієнтувати її на роботу в умовах можливого блекауту. 

«Ми просимо пацієнтів зараз з розумінням поставитися до ситуації з енергозабезпеченням, що склалася в країні. Необхідність призупинення планових операцій в першу чергу пов'язана з навантаженням на медичну систему. Якщо це оперативне втручання не критичне і можна почекати, то бажано з лікарем обговорити це питання і за можливості відтермінувати планову операцію», – додав заступник міністра охорони здоров'я. 

Всі планові операції будуть поновлені, як тільки енергетичну систему буде стабілізовано. 

Подібний механізм відтермінування планових операцій вже застосовувався в Україні під час пандемії COVID-19, коли ліжка в стаціонарах були переорієнтовані на пацієнтів з коронавірусною хворобою. 

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляв, що на випадок відключень електроенергії у кожній лікарні є електрогенератор, який може забезпечити роботу критичного обладнання.