Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Ефективний менеджмент в інсультних центрах — один з ключових факторів покращення медичної допомоги пацієнтам

10 серпня 2023
563

Міністерство охорони здоров’я разом з Національною службою здоров’я провели моніторинг якості, кількості та структури медичних послуг, які надали хворим на інсульт лікарні, законтрактовані НСЗУ за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». На сьогодні таких медичних закладів — 229.

«Через війну інсульти помолодшають орієнтовно на 10-15 років. Наше завдання — максимально підготувати медичну систему, в центрі уваги якої — здоров’я пацієнта, а про результативність роботи свідчить надання якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги. Займатися цією проблематикою ми почали не сьогодні. За останні два роки вдалося чимало зробити. Однак залишаються і проблеми, велика частина яких пов’язана з прогалинами у менеджменті медичних закладів. Наразі більшість із них перебуває в комунальній власності, тому безпосередньо впливати на їх керівництво я не можу. Проте не можу і залишатись осторонь. Тому буду звертатись до голів обласних рад з відповідними пропозиціями про зняття певних керівників з займаних посад. Адже ми говоримо не про абстрактні недоліки чи цифри, за цим стоїть життя конкретних людей, ціною помилки чи недбальства для яких є інвалідність або смерть», — наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час наради керівництва МОЗ і НСЗУ з керівниками лікарень, центрів екстреної медичної допомоги та департаментів охорони здоров’я Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Луганської та Донецької областей. 

У 2023 році кількість інсультів у країні збільшилась на 16%. Міністерство охорони здоровʼя продовжує працювати над створенням мережі медичних закладів, в яких є все необхідне для надання якісної медичної допомоги пацієнтам з інсультом, та впровадженням нових ефективних методик для діагностики та лікування інсульту. На замовлення МОЗ за останні три роки було закуплено високотехнологічне обладнання для діагностики та лікування, зокрема, ангіографи.

Міністерство охорони здоров’я вже напрацювало принципи для розробки оптимальних маршрутів пацієнта з гострим мозковим інсультом, за якими визначений найбільший проміжок часу, протягом якого терапевтичні заходи будуть мати найвищий ефект («терапевтичне вікно»). Також оптимізація маршрутів має на меті суттєво знизити летальність у разі ішемічного та геморагічного типах інсультів.

Міністр звернув увагу керівництва медзакладів на необхідність ефективних закупівель тромболітичних лікарських засобів, своєчасного здійснення діагностичних заходів та ендоваскулярного втручання. 

Також керівництву лікарень доручено провести роз’яснювальну роботу з лікарями щодо своєчасного інформування пацієнтів про можливість реабілітації після проведення лікування інсульту.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що реалізація проєктів з профілактики інсультів є одним з пріоритетних завдань центрів контролю та профілактики хвороб.