Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

До українських лікарень доставлено понад 140 потужних генераторів

За останні місяці в українські лікарні доставлено понад 140 потужних дизельних генераторів на випадок відсутності централізованого електропостачання. 

Генератори змінного струму надійшли в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Забезпечення енергетичної стабільності лікарень України». Кожен з них спрацьовуватиме у разі аварійного відключення електрики та постачатиме напругу в мережу. 

Завдяки автономним джерелам живлення у разі надзвичайної ситуації  зможуть безперебійно працювати відділення інтенсивної терапії, операційні та критично важливе обладнання.

«Останні події показали, що російські терористи, порушуючи всі міжнародні конвенції, продовжують завдавати ударів по критичній медичній інфраструктурі. Попри масові ракетні обстріли лікарні, які залишилися без централізованого електропостачання, одразу були переключені на джерела автономного живлення. Ми вдячні нашим міжнародним партнерам, які допомагають забезпечувати українські медичні заклади потужними генераторами. Це дає можливість в критичні моменти забезпечити роботу обладнання в операційних та реанімаціях, де кожна хвилина без електроенергії може коштувати пацієнту життя», — розповів заступник міністра охорони здоров’я Богдан Боруховський. 

Більша частина генераторів встановлена у лікарнях, які працюють у прифронтових і фронтових регіонах та на деокупованих територіях. Решта — розвезені до медичних закладів на заході України, які наразі приймають найбільшу кількість пацієнтів.

Генератори надано в рамках проєкту «Забезпечення енергетичної стабільності лікарень України», що виконується Управлінням ООН з обслуговування проєктів в Україні (UNOPS) за підтримки Українського Гуманітарного Фонду (UHF).

Загалом з початку повномасштабної війни за допомогою різних міжнародних організацій до українських лікарень доставлено майже 400 генераторів.