Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

COVID-19: від початку вакцинальної кампанії проведено понад 35,8 млн щеплень

26 лютого 2024
142

Від початку вакцинальної кампанії в Україні проведено більш як 35,8 млн щеплень проти COVID-19. 12,2 млн людей, що отримали дві дози вакцини, не зробили бустерних щеплень, отже, не завершили первинний курс вакцинації. Першу бустерну вакцинацію зробили лише понад 3,3 млн людей.

Водночас у 2024 році вакцинація проти COVID-19, як і в попередні роки, є безоплатною для кожного українця. Особливо важливо вакцинуватися людям із групи ризику тяжкого перебігу COVID-19: старшим за 60 років та тим, хто має серйозні супутні захворювання.

Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень (або двох щеплень, якщо вакцинація проведена вакциною «Janssen»). Згідно з прийнятими восени 2023 року рекомендаціями НТГЕІ, первинний курс з вакцинації — це:

  • одна доза (якщо вакцинація проведена вакциною «Janssen») та бустерне щеплення; 
  • або дві дози первинної вакцинації (якщо щеплення проведені вакцинами «CoronaVac», «Comirnaty» чи іншою дводозною вакциною) та бустерне щеплення.

Бустерне щеплення проводять через 5-6 місяців після первинної вакцинації (щонайменше 5 місяців для дорослих та 6 місяців для дітей). Усі наступні щеплення називають додатковим бустером. 

Наразі в країні є достатньо вакцини для проведення щеплень – це кілька видів вакцини від «Pfizer»: для дітей від 5 років, дорослих та омікрон-специфічна, яка рекомендована для бустерних щеплень людям, що мають два щеплення. 

Записатися на вакцинацію можна у свого сімейного лікаря або зробити її в пункті щеплень у медзакладах. Наразі працює дві тисячі пунктів щеплень. Дізнатись їхні адреси та графік роботи можна за посиланням або за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19.

Після початку повномасштабної війни робота центрів масової вакцинації, які працювали в ТРЦ та інших пристосованих приміщеннях для масових щеплень, з безпекових міркувань була зупинена. Однак мережа пунктів щеплень в амбулаторіях, лікарнях, ЦПМСД – чинна. 

Нагадаємо, від початку епідсезону (з жовтня) на COVID-19 захворіли 141 839 людей, померло 743 людини, у т. ч. чотири дитини віком до 17 років.