Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Богдан Федак, якого МОЗ не погодило на посаду керівника УОЗ, подав до суду

5 квітня 2018
4019

Справу розглядатимуть завтра 6 квітня, о 9.30 на засіданні Харківського окружного адміністративного суду.

Богдан Федак, кандидатуру якого МОЗ України не погодило на посаду керівника харківського обласного Управління охорони здоров’я, подав позов проти Голови Харківської обласної державної адміністрації Світличної Ю.О. та МОЗ України. Підстава – Богдан Федак вважає, що його непризначення на посаду керівника Управління є незаконним. Від суду він вимагає визнати бездіяльність МОЗ незаконною  та призначити його на посаду.

Богдан Федак у позовній заяві стверджує, що Міністерство порушило 30-денний термін для надання відповіді, хоча МОЗ відповіло на отриманий 15 січня лист Харківської ОДА уже 5 лютого, тобто про порушення термінів не йдеться.

У цьому листі МОЗ України поінформувало Харківську ОДА, що з метою всебічного вивчення питання щодо погодження/непогодження призначення Б. Федака на посаду та прийняття обґрунтованого рішення Міністерство збирає відповідну інформацію та повідомило, що остаточна відповідь  буде надана після її опрацювання.

У той же день МОЗ направило запити у відповідні інстанції, щоб підтвердити чи спростувати  інформацію про кримінальне минуле Богдана Федака. У відповідь ми отримали інформацію, що Федак Б.С. притягався до кримінальної відповідальності: у 1995 році його арештували за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених статтями 165 частини другої, 172 КК України (в редакції 1960 року). Суд визнав Б. Федака винним у справі, що фігурувала у ЗМІ як “справа дітей”, і призначив покарання - 2 роки 6 місяців позбавлення волі. Верховний Суд України підтвердив вирок обласного суду, однак незабаром Федак Б.С. був амністований.

Копії цих відповідей уже долучено до матеріалів справи.

Так, 3 березня МОЗ прийняло рішення не погоджувати Богдана Федака на посаду начальника обласного Управління охорони здоров’я  і повідомило про це Харківську ОДА офіційним листом.

Тим не менше, Богдан Федак вимагає від суду визнати незаконною відмову МОЗ України призначати його на посаду. Позиція МОЗ залишається незмінною: ми вважаємо неприпустимим призначення людини з кримінальним минулим та відповідною репутацією на посаду керівника обласного Укравління охорони здоров’я.

До завтрашнього засідання суду МОЗ долучиться в режимі відеоконференції.