Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

57 постраждалих від війни українців евакуйовано на спеціалізоване лікування та реабілітацію

28 квітня 2023
166

Цього тижня завдяки співпраці та підтримці міжнародних партнерів та Європейської комісії було евакуйовано дві групи постраждалих внаслідок збройної агресії росії. 

Зокрема, завдяки співпраці МОЗ та Єврокомісії 19 українців евакуйовано на спеціалізоване лікування до клінік Хорватії. Зазначимо, що це був перший досвід співпраці щодо медевакуації до цієї країни. 

Ще 38 громадян України були транспортовані до Польщі на Канадську фундацію, де лікарі з Канади разом із командою оперують наших військових і цивільних та надають потрібну медичну допомогу постраждалим. Крім того, українські медики можуть вчитися там й обмінюватися практичним досвідом з іноземними колегами. 

Нагадаємо, що доправлення на лікування за кордон постраждалих від військової агресії рф українців здійснюється практично щодня. Евакуюють дорослих і дітей із комбінованими пораненнями, опіками, мінно-вибуховими травмами та іншими тяжкими захворюваннями, від яких наразі лікувати в Україні складно. 

Пацієнтів супроводжують родичі або близькі, враховуючи потребу у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан, а також у подальшому післяопераційному догляді. 

Спочатку міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України забезпечують транспортування пацієнтів від лікарні у прифронтовій території через львівський медичний хаб до аеродрому в Польщі. А далі естафету підхоплюють повітряні госпіталі чи спеціальний авіатранспорт, якими транспортують українців в країни Європи для спеціалізованого лікування та подальшої реабілітації.