Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

5 трансплантацій з початку війни: Україна продовжує свій шлях до трансплантаційної незалежності

20 березня 2022
672

Не зважаючи на військові дії в країні, заклади охорони здоров’я отримують безперебійне фінансування, а вітчизняні лікарі продовжують працювати, рятуючи життя українців та надаючи пацієнтам необхідну медичну допомогу, в тому числі – високотехнологічну. 

Так, лікарі Першого територіального медичного об'єднання Львова у березні провели п’ять трансплантацій органів від посмертних донорів, пересадивши серце і чотири нирки. Дві нирки пересадили евакуйованим зі столиці дітям. 

15-річний Сашко та 12-річний Юрко «жили» в «Охматдиті». Сашко мав проблеми з нирками від народження, Юрку ускладнення дала ангіна.  

У лікарні хлопці по кілька разів на тиждень мали проходити процедуру гемодіалізу, коли апарати очищують кров від токсинів замість непрацюючих органів. Єдиним шансом повернутися до повноцінного життя для обох хлопців була трансплантація.

З початком військових дій, дітей евакуювали до Львова. Там 12 березня  команда фахівців Першого медичного об’єднання Львова провела операції з пересадки нирок. Донором для дітей став 29-річний чоловік, який помер внаслідок інсульту. Окрім нирок, лікарі пересадила серце 40-річному чоловікові з Чернівців. 

Кількома днями раніше – 7 березня – лікарі у Львові виконали ще дві трансплантації нирок. Органи отримали 19-річна дівчина з Івано-Франківська та 37-річна жінка з Тернополя. Обидві мали ниркову недостатність і також перебували на гемодіалізі. Донором для них став 40-річний чоловік, що помер в Івано-Франківській обласній лікарні внаслідок інсульту. 

Висловлюємо  подяку рідним за прийняття важливого рішення, яке дало змогу врятувати людські життя.

Нагадуємо,  що у 2021 р. вдвічі менше пацієнтів було відправлено на трансплантацію за кордон, оскільки переважна більшість українців отримали цю медичну допомогу вдома. Загалом минулоріч  в Україні було проведено понад 300 трансплантацій, це – вдвічі більше, ніж у 2020 році і майже вчетверо більше, ніж у 2019-му. 

Для пацієнтів операції з трансплантації є безкоштовними, кошти на їх проведення виділяє держава.