Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

4 обласних бюро судмедекспертизи перейшли до сфери управління МОЗ, ще 12 – на фінальному етапі передачі майнових комплексів

22 лютого 2024
134

Рішення про передачу цілісних майнових комплексів бюро судово-медичної експертизи (СМЕ) з комунальної у державну власність поетапно ухвалюють усі регіони України. Така реорганізація передбачає створення централізованої мережі судово-медичних установ у сфері управління Міністерства охорони здоровʼя України (МОЗ). Чотири регіональні бюро судово-медичної експертизи у Вінницькій, Миколаївській, Чернігівській областях та місті Києві вже повністю перейшли до сфери управління МОЗ. Ще в 12 областях тривають фінальні процедури з передачі майнових комплексів служб СМЕ та вже створені комісії з передачі майна.

Зокрема, бюро в девʼяти областях (Сумська, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Закарпатська, Волинська, Чернівецька, Полтавська області) завершують процес документального оформлення, зокрема повного переліку майна та інших законодавчих процедур. Бюро ще в трьох областях (Кіровоградська, Рівненська, Житомирська області) – на етапі створення комісій з питань передачі цілісних майнових комплексів, які необхідні для завершення процесу передачі цих комплексів з комунальної у державну власність.

«Під час війни навантаження на судово-медичних експертів зростає, особливо в прифронтових регіонах та в областях, де проводять експертизи загиблих військових та цивільних громадян. Тому міністерство ініціювало реорганізацію бюро судово-медичної експертизи в єдину централізовану мережу установ в сфері управління МОЗ. Працівники бюро судмедекспертизи продовжать працювати, наявні та нові лабораторії СМЕ будуть дооснащені сучасним обладнанням. Це дозволить пришвидшити процедуру ідентифікації загиблих, впровадити сучасні підходи до проведення експертиз відповідно до вимог міжнародного права, що сприятиме ефективному розслідуванню та документації воєнних злочинів, скоєних проти України та українців», – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Також свої згоди на передачу чотирьох регіональних бюро судово-медичної експертизи Київської, Львівської, Харківської та Черкаської областей із комунальної форми власності до державної вже надали органи місцевої влади. Після прийняття розпорядження Кабміну в цих областях продовжиться процес реорганізації бюро СМЕ, зокрема, будуть утворені відповідні комісії з питань передачі вказаних цілісних майнових комплексів у державну власність. Бюро Херсонської та Одеської областей почнуть цей процес після прийняття рішень місцевої влади. 

Нагадаємо, у рамках реорганізації судово-медичної служби заплановано комплексне дооснащення лабораторної та інфраструктурної бази регіональних бюро СМЕ. Для забезпечення проведення судово-токсикологічних та генетичних (ДНК) експертиз, на запит МОЗ Медзакупівлі централізовано придбали 115 одиниць лабораторного обладнання. Також для лабораторій бюро СМЕ передбачене подальше впровадження акредитації відповідно до вимог ISO.