Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

33 українці евакуйовані на спеціалізоване лікування до клінік Європи

16 грудня 2022
435

33 постраждалих українців вдалося евакуювати цього тижня з Київщини, Вінниччини, Чернігівщини та територій активних бойових дій на лікування до Данії, Австрії, Німеччини, Норвегії, Польщі та Швеції. 

У складі групи — пацієнти з мінно-вибуховими пораненнями та онкопацієнти. 

Евакуаційні «медичні конвої» тривають завдяки співпраці Міністерства охорони здоров'я України та Європейської комісії за активного сприяння обласних військових адміністрацій і медзакладів, за підтримки Державної прикордонної служби України та Державної міграційної служби України.

Зазвичай евакуюють дорослих і дітей із важкими пораненнями, опіками та захворюваннями, що потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги. 

Нагадуємо, що міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України забезпечують транспортування пацієнтів від лікарень у прифронтових територіях через медичний хаб у Львові до аеродрому в Польщі. Далі повітряні госпіталі чи спеціальний авіатранспорт транспортують українців в країни Європи для спеціалізованого лікування.

Евакуація населення проходить через систему екстреного реагування Євросоюзу, коли в одній із країн ЄС для лікування і реабілітації українців оперативно шукають профільну спеціалізовану клініку. Так звані «медичні конвої» — приклад одного з ефективних напрямів порятунку пацієнтів, коли Міністерство подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони. Далі МОЗ контактує з клінікою та узгоджує етапи і маршрути безпечного медичного транспортування.

Зазначимо, якщо ви чи рідна вам людина потребує медичної евакуації, звертайтеся перш за все до сімейних лікарів. Комунікація Міністерства охорони здоровʼя з сімейними лікарями триває постійно і безперервно. 

Однак, існує й інший шлях подати попередню заявку на Програму медичної евакуації, адже через тривалі воєнні дії, обстріли та/або окупацію деяких регіонів України багато людей могли втратити зв'язок зі своїм сімейним лікарем. 

Для цього на сайті міністерства в розділі «Громадянам» необхідно самостійно заповнити відповідну заявку. Далі МОЗ верифікує всі дані та перевірить інформацію, після чого вам дадуть зворотний зв'язок. 

Від початку війни МОЗ у взаємодії з міжнародними партнерами продовжує робити усе можливе, аби врятувати людей та надати їм необхідну медичну допомогу.